Spotkanie opłatkowe Kółka Muzealnego

Świąteczne spotkanie Kółka Muzealnego funkcjonującego przy kolskim Muzeum odbyło się w dniu 16 grudnia. Życzenia młodym muzealnikom złożyli pracownicy instytucji, po czym nastąpiło tradycyjne przełamanie się opłatkiem. Przy zastawionym słodyczami i owocami stole rozmawiano o dawnych wigilijnych, świątecznych i noworocznych zwyczajach. Zainteresowanie wzbudził przywieziony przez opiekuna kółka, Bartłomieja Grzankę adapter, na którym odtworzono „czarne” płyty z nagraniami kolęd, w wykonaniu między innymi Ireny Santor – sprzed 40 lat. Przy okazji dzieci zapoznały się z zasada działania tego już niemal zapomnianego systemu przechowywania dźwięku.