"Magiczny Lechistan" to wystawa składająca się z dwudziestu dwu obrazów, przede wszystkim z cyklu pod tym samym tytułem, ale także z kilku dzieł z wcześniejszych cykli, m.in. Moja Sarmacja i innych.

Otwarcie wystawy ceramiki europejskiej ze zbiorów własnych instytucji

Od 15 stycznia do 18 marca 2011 r. w Muzeum Technik Ceramicznych w Kole podziwiać możemy wystawę ceramiki europejskiej ze zbiorów własnych placówki. Mamy fajans i porcelanę z Rosji, Anglii, Francji, Włoch, Niemiec i Austrii. Oczy zwiedzających przykuwa przepiękny serwis obiadowy firmy Kużniecow z Rosji oraz inne „skarby” kolskiego muzeum. Jest to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć tą część zbiorów kolskiej instytucji. Ciekawostką na wystawie jest eksportowy fajans kolskiej wytwórni fajansu z charakterystycznymi „znakami eksportowymi” w postaci angielskiego herbu z napisem Royal Stone China Freudenreich.

Wystawie towarzyszy katalog tematyczny, który można nabyć za 8 zł. Opiekunowie każdej grupy zorganizowanej otrzymują bezpłatne egzemplarze.