Ferie w muzeum

W dniach od 7 do 10 lutego 2011 r, odbywały się w muzeum półkolonie zimowe. Zajęcia prowadził Pan Bartłomiej Grzanka. Pierwszego dnia dzieci oglądały multimedialny pokaz dotyczący historii kina. Następnego zaplanowana była wycieczka do Żywego Muzeum Piernika i zwiedzanie Torunia. Dzieci poznały tajemnicę wypieku tych słodkości oraz tradycje z tym związane. Zwiedzili stare miasto w Toruniu, gdzie "gotyk jest na dotyk".

Kolejnym dniem były zajęcia w muzeum. Dzieci, podzielone na grupy budowały z gipsowych cegiełek makietę kolskiego zamku. Była to z  pewnością wspaniała lekcja historii, albowiem przy okazji dzieci dowiedziały się sporo o historii kolskiej warowni i jej dawnych mieszkańcach. Ostatniego dnia zajęć dzieci wyjechały na kolejną wycieczkę, tym razem, do Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

Były to dla milusińskich cztery dni zabawy ale także edukacji historycznej i kuturalnej i o to chodziło organizatorom zajęć.