Wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku w Wielkopolsce IZABELLA 2010

W dniu 17 maja br. z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów w Rezerwacie Archeologicznym w Gieczu odbyło się coroczne spotkanie przedstawicieli muzeów wielkopolskich z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego. Podczas obchodów poznaliśmy laureatów Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku w Wielkopolsce IZABELLA 2010 organizowanego przez Fundację Muzeów Wielkopolskich i Samorząd Województwa Wielkopolskiego. W skład jury konkursu wchodzą przedstawiciele środowiska muzealnego, autorytety naukowe oraz przedstawiciele mediów.

Kolskie muzeum zostało wyróżnione w kategorii konkursowej "wydawnictwa" za "Katalog zbiorów Muzeum Technik Ceramicznych w Kole". Publikacja ta to praca zbiorowa, której redaktorem jest Pan Krzysztof Witkowski, dyrektor kolskiej instytucji. Poszczególne rozdziały napisali pracownicy muzeum oraz inne zaproszone do projektu osoby (dział artystyczny, historyczny i etnograficzny opracował Pan Bartłomiej Grzanka, dział archeologiczny Pan Dariusz Konieczny, a historię kolskiej fabryki fajansu przedstawiła Pani Małgorzata Szuman-Gorczyca. Autorem fotografii w katalogu jest Pan Ryszard Lenartowicz.

Przyznane wyróżnienie dowodzi, że również niewielkie placówki mogą skutecznie akcentować swoją obecność w wielkopolskim muzealnictwie. Jest to również dowód na wysoki poziom merytoryczny pracy kolskiego muzeum i doskonała promocja dla miasta.