VII Warsztaty Zdobienia Ceramiki

W dniu 16 czerwca odbyły się VII Warsztaty Zdobienia Ceramiki zorganizowane przez Muzeum Technik Ceramicznych. Wzięło w nich udział szesnastu uczniów kolskich przedszkoli i szkół podstawowych oraz ich opiekunowie. Motywem przewodnim tegorocznych zajęć, nawiązując do wystawy czasowej „Lalki jak z bajki”, były postacie z bajek, baśni i legend. Przed przystąpieniem do malowania dzieci obejrzały przykłady wyrobów kolskiej fabryki fajansu, po czym zwiedziły wystawę lalek, która była niewątpliwie inspiracją dla ich malarskich zmagań. Na biskwitowych naczyniach pojawiły się księżniczki, smoki, anioły, zwierzęta a nawet auta. Warsztaty są nawiązaniem do kolskiej tradycji ceramicznej, zwłaszcza fajansu malowanego ręcznie, z którego przecież słynęło nasze miasto. Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały upominki oraz pamiątkowe dyplomy, zaś ręcznie pomalowane naczynia  z pewnością ozdobią kuchnie mamy czy babci.