Wielkie ssaki już w muzeum - otwarcie wystawy

W dniu 21 października 2011 r., w kolskim muzeum, odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej: "Wielkie ssaki epoki lodowcowej", która to ekspozycja pochodzi ze zbiorów Polskiej Akademii Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie.

Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Pan Witold Czarnecki poseł na Sejm VII kadencji. Licznie zebranych gości w tematykę wystawy wprowadził Pan dr Gwidon Jakubowski z warszawskiego muzeum, który posiłkując się pokazem multimedialnym przeniósł wszystkich dziesiątki tysięcy lat wstecz. Pan doktor to legenda polskiej paleontologii. Pierwszy odnalazł dla polskiej nauki szczątki dinozaurów. Wszyscy goście zgodnie podkreślali, że wystąpienie było niezwykle interesujące, a informacje podane w bardzo przystępnej formie.

Zwiedzający ekspozycję mogą zobaczyć kolorowe plansze m.in. z rekonstrukacjami dawnych zwierząt, jak również ich szczątki kostne. Mamy m. in. słonia leśnego, mamuta, niedźwiedzia jaskiniowego i wiele wiele innych.

Zawsze staramy się organizować interesujące wystawy czasowe. Dopiero zaczęliśmy współpracę z Muzeum Ziemi w Warszawie. Biorąc jednak pod uwagę bogate zbiory tej instytucji nie jest to z pewnością kres tej współpracy i myślimy już o kolejnych tematach ekspozycji – powiedział Krzysztof Witkowski, dyrektor kolskiego muzeum.