VII Konkurs Wiedzy Historycznej

W dniu 16 grudnia br. odbył się w Szkole Podstawowej Nr 1 VII Konkurs Wiedzy Historycznej o Mieście Kole. W konkursie brali udział uczniowie ze szkół podstawowych oraz gimnazjów, których organem prowadzącym jest Gmina Miejska w Kole. Reprezentowany był również Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kole. Konkurs organizowany jest przez Muzeum Technik Ceramicznych w Kole oraz Urząd Miejski w Kole. Uczniów klasyfikowano w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjów.

Zwycięzcami w kategorii szkół podstawowych zostali:

1. Dawid Nowowiejski, Szkoła Podstawowa Nr 3
  2. Patrycja Strzelińska, Szkoła Podstawowa Nr 1
  3. Klaudia Andrzejewska, Szkoła Podstawowa Nr 2

Natomiast zwycięzcami w kategorii gimnazjów zostali

1. Dominik Tarnas, Gimnazjum Nr 2
  2. Jakub Nykiel, Gimnazjum Nr 2
  3. Kamil Czukowicz, Gimnazjum Nr 3

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

W klasyfikacji drużynowej w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa Nr 3, a w kategorii gimnazjów Gimnazjum Nr 2. Zwycięskie szkoły otrzymały Puchar Burmistrza Miasta Koła i książki do szkolnej biblioteki. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia.

Konkurs ma za cel przybliżyć uczniom historię naszego miasta oraz zachęcić do pogłębiania wiedzy na ten temat. W tym miejscu chcielibyśmy  podziękować uczniom za udział natomiast nauczycielom za przygotowanie swoich podopiecznych do konkursu. Dziękujemy również Panu Romualdowi Adamkowi, dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr 1, za gościnne przyjęcie.