Zdzisław Beksiński  -  od fotografii do fotomontażu komputerowego

Wystawa ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. Tworzą ją czarno-białe fotografie z wczesnego okresu twórczości Zdzisława Beksińskiego, czyli lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX w., oraz komputerowe fotomontaże z dziesięciu ostatnich lat twórczości Artysty.

Archiwum wystawa Ceramika europejska w zbiorach Muzeum Technik Ceramicznych w Kole

Ceramika europejska w zbiorach Muzeum Technik Ceramicznych w Kole

Od 15 stycznia do 18 marca 2011 r. w Muzeum Technik Ceramicznych w Kole podziwiać można było wystawę ceramiki europejskiej ze zbiorów własnych placówki. Był fajans i porcelanę z Rosji, Anglii, Francji, Włoch, Niemiec i Austrii. Oczy zwiedzających przykuwał przepiękny serwis obiadowy firmy Kużniecow z Rosji oraz inne „skarby” kolskiego muzeum. Była to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć tą część zbiorów kolskiej instytucji. Ciekawostką na wystawie był eksportowy fajans kolskiej wytwórni fajansu z charakterystycznymi „znakami eksportowymi” w postaci angielskiego herbu z napisem Royal Stone China Freudenreich.