Zdzisław Beksiński  -  od fotografii do fotomontażu komputerowego

Wystawa ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. Tworzą ją czarno-białe fotografie z wczesnego okresu twórczości Zdzisława Beksińskiego, czyli lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX w., oraz komputerowe fotomontaże z dziesięciu ostatnich lat twórczości Artysty.

Archiwum wystawa Wielkie ssaki epoki lodowcowej

Wielkie ssaki epoki lodowcowej

W dniu 21 października 2011 r., w kolskim muzeum, odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej: "Wielkie ssaki epoki lodowcowej", która to ekspozycja pochodziła ze zbiorów Polskiej Akademii Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie.

Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Pan Witold Czarnecki poseł na Sejm VII kadencji. Licznie zebranych gości w tematykę wystawy wprowadził Pan dr Gwidon Jakubowski z warszawskiego muzeum, który posiłkując się pokazem multimedialnym przeniósł wszystkich dziesiątki tysięcy lat wstecz. Pan doktor to legenda polskiej paleontologii. Pierwszy odnalazł dla polskiej nauki szczątki dinozaurów. Wszyscy goście zgodnie podkreślali, że wystąpienie było niezwykle interesujące, a informacje podane w bardzo przystępnej formie.

Zwiedzający ekspozycję mogli zobaczyć kolorowe plansze m.in. z rekonstrukcjami dawnych zwierząt, jak również ich szczątki kostne. Był m. in. słoń leśny, mamut, niedźwiedź jaskiniowy i wiele wiele innych.