Półkolonie już za nami

W dniach od 21 do 24 lutego odbywały się półkolonie zorganizowane przez Muzeum Technik Ceramicznych w Kole. Co roku kolska instytucja organizuje zimowy i letni wypoczynek dla małych podopiecznych.

Pierwszego dnia dzieci uczestniczyły w zajęciach w muzeum, które związane były z obchodzoną w tym roku 650. rocznicą lokacji miasta Koła. Obejrzały pokaz multimedialny przygotowany przez opiekuna kolonii Pana Bartłomieja Grzankę, a w części drugiej namiętnie grały, w strategiczną grę planszową Carcassonne, wcielając się w rolę średniowiecznych władców. Dzień kolejny był dniem wyjazdowym. Stałym elementem każdych półkolonii są odwiedziny w innych ośrodkach muzealnych. Tak też było i w tym roku. Dzieci wraz z opiekunami odwiedzili Muzeum w Łęczycy i... diabła Borutę. Oprócz zwiedzania interesujących ekspozycji muzealnych uczestniczyli w lekcji muzealnej tematycznie związanej z rycerstwem. Była to niezapomniana okazja do spróbowania się w roli rycerza i uzyskania interesujących informacji łamiących czasem panujące, na temat rycerzy, stereotypy. Po wizycie w Łęczycy grupa odwiedziła również archikolegiatę w Tumie. Kolejny dzień zajęć w muzeum związany był tematycznie z ceramiką. Ostatni dzień wyjazdowy koloniści, spędzili na zamku w Gołuchowie zwiedzając przepiękne wnętrza tej rezydencji, która jest dziś oddziałem Muzeum Narodowego w Poznaniu. Udział w zajęciach był bezpłatny. Cóż pozostaje dzieciom...piękne wspomnienia i oczekiwanie na ferie letnie.