Wystawa Motyle świata już otwarta

W dniu 16 kwietnia miało miejsce otwarcie nowej wystawy czasowej Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, zatytułowanej „Motyle świata”. Pokazane na niej eksponaty pochodzą ze zbiorów prywatnych dwóch kolekcjonerów: Wojciecha Czajczyńskiego z Poznania i Krzysztofa Turzańskiego z Krotoszyna. Ekspozycja obejmuje wybrane okazy motyli dziennych i nocnych głównie z terenów Azji Południowo – Wschodniej i Ameryki Południowej, jak również kilka gablot prezentujących inne typy owadów jak chrząszcze, modliszki czy patyczaki. Zgromadzonych na wernisażu w świat tych pięknych zwierząt wprowadził Pan Krzysztof Turzański, zajmujący się nimi od ponad 40 lat. Opowiadał między innymi o cyklu rozwojowym, sposobach odżywiania i zachowaniach motyli dziennych i nocnych, jak również o metodach pozyskiwania okazów do kolekcji, w tym o własnych doświadczeniach w krajach tropikalnych. Wystawę można będzie oglądać do 30 czerwca.