Kółko muzealne na festynie

W dniu 19 maja 2012 r. odbyło się spotkanie Kółka Muzealnego z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów. Grupa, zebrała się przed budynkiem Muzeum Technik Ceramicznych po czym pod czym wraz z opiekunem, Bartłomiejem Grzanką udała się na wspólny obiad do pizzerii. Następnie przeszła na teren Miejskiego Domu Kultury w Kole, gdzie obozem rozłożyli się wikingowie. W tym bowiem dniu  groźnych wojów z północy odgrywali członkowie Bractwa Wojowników KRUKI. Odbyły się tam pokazy walk, oręża, formacji bitewnych, liczne konkursy (m.in.  łuczniczy, w którym udział wzięli członkowie Kółka), rozegrano scenki rodzajowe nawiązujące do kultury wikińskiej. Wojowie przedstawili także reguły ciekawej gry w Kubb (w obu drużynach startowali zawodnicy z Kółka). Impreza wpisywała się w obchody 650 – lecia miasta Koła. Spotkanie było dla dzieci ciekawą formą kontaktu z „żywą” historią i miła formą spędzenia wolnego czasu.