I Wiec Rycerski już za nami

W dniu 7 czerwca odbył się w Kole I Wiec Rycerski zorganizowany przez Urząd Miejski w Kole, Muzeum Technik Ceramicznych w Kole oraz Komandorię Kujawską reprezentowaną przez Przemysława Walerjana.

Odwiedzający w ten dzień kolskie błonia mogli zapoznać się ze średniowiecznym kowalstwem, jubilerstwem, bednarstwem. Można było wziąć udział w warsztatach archeologicznych i tanecznych, a także spróbować swoich sił w strzelaniu łukiem. Odbyła się również prezentacja uzbrojenia XIII wiecznego wojownika.

Głównymi punktami programu były walki pieszych rycerzy, a swoistym hitem przyciągającym co roku najliczniejszą grupę widzów – turniej rycerzy konnych.

Podobne imprezy to nie tylko zabawa ale równie ważny jest ich walor edukacyjny połączony z atrakcyjną formą spędzenia wolnego czasu – powiedział Dr Krzysztof Witkowski, dyrektor kolskiego Muzeum.