Promocja „Rocznika Kolskiego”

W dniu 26 listopada 2014 r. odbyła się promocja siódmego numeru „Rocznika Kolskiego”. W czasopiśmie zaszły poważne zmiany mające na celu uczynić z niego periodyk naukowy. Powołano radę programową w skład której weszły uznane autorytety naukowe, zamieszczono streszczenia artykułów w języku angielskim, publikacja jest recenzowana.

Wydawcami Rocznika są: Miejski Dom Kultury w Kole, Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła n. Wartą.

Siódmy numer "Rocznika Kolskiego" zadedykowany jest Panu Kazimierzowi Kasperkiewiczowi, znanemu kolskiemu regionaliście, z okazji Jego 85. urodzin. Druga część uroczystości poświęcona była właśnie Panu Kazimierzowi Kasperkiewiczowi. Wśród wielu podziękowań, kierowanych na ręce Jubilata, znalazły się również te od pracowników.