Półkolonie zimowe w muzeum dobiegły końca

Jak co roku kolskie Muzeum zorganizowało zimowy wypoczynek dla dzieci uczęszczających do kolskich szkół. Jak na Muzeum przystało, część zajęć związana była z muzealnictwem i historią, ale w taki sposób, aby uczyć przez zabawę.

Pierwszego dnia dzieci przeniosły się kilka tysięcy lat wstecz, a to za sprawą warsztatów archeologicznych jakie przeprowadzili państwo Katarzyna i Eryk Schellnerowie z zaprzyjaźnionego Muzeum w Koninie. Drugi dzień to wycieczka wyjazdowa do Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, gdzie oprócz zwiedzania milusińscy wzięli udział w warsztatach tworzenia kwiatów z bibuły. Kolejny dzień to gry i zabawy w muzeum. Na koniec podopieczni udali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Kłodawie, gdzie oczywiście zjechali na dół. Radości i wrażeń było co niemiara.

Udział w półkoloniach był bezpłatny.

Dla nas największą radością jest uśmiech dziecka i zadowolenie rodziców oraz dziadków – powiedział dr Krzysztof Witkowski, dyrektor kolskiego muzeum.