Zwiedzali Koło

Rocznica Powstania Styczniowego 1863 r. była dla kilkudziesięciu członków konińskiego oddziału PTTK okazją do zorganizowania wycieczki do naszego miasta.

Zwiedzanie rozpoczęli od dworca kolejowego. W czytelni biblioteki publicznej wysłuchali prelekcji o walkach powstańczych na Ziemi Kolskiej oraz zapoznali się z historią kolskiego dworca. Identyczny był także w Koninie, ale niestety został rozebrany. Następnie złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze pod pomnikiem bohaterów walki o niepodległość nad Zalewem Warty. Uczestnicy wycieczki zwiedzili także w ratuszu stałą wystawę Muzeum Technik Ceramicznych "Fajans kolski - formy, dekoracje, techniki zdobnicze" im. Czesława Freudenreicha oraz kościół farny i klasztor bernardynów.