Nowa wystawa już w przyszłym tygodniu

Zakończyliśmy w naszym muzeum ekspozycję wystawy "Szopki polskie" ze zbiorów Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Obecnie trwają przygotowania do otwarcia kolejnej wystawy czasowej poświęconej Powstaniu Styczniowemu, która pochodzi ze zbiorów poznańskich kolekcjonerów Małgorzaty i Adama Urbaniaków.

Zapraszamy do jej zwiedzania w siedzibie muzeum przy ul. Kajki 44 od przyszłego tygodnia. W tym roku będziemy bowiem obchodzili 150. rocznicę wydarzenia, które jest uznawane za epilog tego zrywu narodowego, którym był wybuch powstania zabajkalskiego wznieconego przez polskich zesłańców - uczestników Powstania Styczniowego. W oczekiwaniu na otwarcie wystawy prezentujemy obraz Kossaka "Bitwa pod Ignacewem". Była ona jednym z najważniejszych epizodów militarnych powstania na terenie ówczesnego powiatu kolskiego. Nadal natomiast zapraszamy do zwiedzania stałej wystawy naszego muzeum "Fajans kolski - formy, dekoracje, techniki zdobnicze" im. Czesława Freudenreicha.