Jesteś tutaj: Otworzyliśmy wystawę "Pola Negri. Legenda kina"

Otworzyliśmy wystawę "Pola Negri. Legenda kina"

Ci, którzy interesują się kinem i jego historią znają nie tylko pseudonim, ale też imię i nazwisko polskiej aktorki, która tworzyła mit światowej stolicy kina - Hollywood.

To właśnie jej historii i związkom z naszym rejonem jest poświęcona wystawa i książka pt. „Pobyt w Brdowie okazał się dla mnie najlepszym lekarstwem” Brdowskie korzenie i ślady Poli Negri, która 18 lipca 2016 r, o godzinie 13.00 została zaprezentowana w naszym Muzeum.

Wystawa została przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi we współpracy z Filmoteką Narodową w Warszawie oraz Instytutem Polskim w Düsseldorfie.

Ekspozycję otworzył dyrektor naszego Muzeum Tomasz Nuszkiewicz wraz z autorem książki - Dariuszem Racinowskim i posłem na sejm Leszkiem Galembą. Liczba osób zainteresowanych wystawą i książką była spora, o czym można się przekonać oglądając naszą fotorelację.

Dariusz Racinowski nie tylko przybliżył nam powiązania Poli z Brdowem, skąd pochodzi jej matka i gdzie nasza gwiazda spędzała czas podczas wakacji odwiedzając babcie, ale również zdradził gościom kilka ciekawych historii zawartych w książce, jak choćby skąd i w jakich okolicznościach powstał pseudonim aktorki - Pola Negri.

Zapraszamy do odwiedzenia nas i poznania losów jednej z Legend Kina.