Zdzisław Beksiński  -  od fotografii do fotomontażu komputerowego

Wystawa ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. Tworzą ją czarno-białe fotografie z wczesnego okresu twórczości Zdzisława Beksińskiego, czyli lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX w., oraz komputerowe fotomontaże z dziesięciu ostatnich lat twórczości Artysty.

Archiwum wystawa Jesienne inspiracje - autorska wystawa fotograficzna

Jesienne inspiracje - autorska wystawa fotograficzna

Tegoroczny festiwal potrwa od 10 do 30 października 2016 roku, w tym czasie w 37 miejscowościach naszego województwa, odbędzie się ok. 80 wystaw, spotkań i warsztatów fotograficznych podczas których swoją twórczość zaprezentuje indywidualnie 32 artystów, a w pokazach zbiorowych uczestniczyć będzie ponad 350 twórców. Do współorganizacji zostały zaproszone wielkopolskie instytucje kultury, organizacje pozarządowe, twórcy indywidualni i grupy twórcze. Partnerzy na podstawie własnych autonomicznych decyzji, samodzielnie w podanym terminie zrealizują własne projekty fotograficzne – konkursy, wystawy, warsztaty. Patronat nad Festiwalem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

W trzeciej edycji festiwalu wspólnie z Kolskim Klubem Fotograficznym "FAKT" pokażemy wystawę pt. „Jesienne inspiracje” Ryszarda Lenartowicza.

Ryszard Lenartowicz to dojrzały twórca, który w świadomy sposób interpretuje otaczający go świat. Fotografuje od lat dziecinnych. Zainteresowanie to z czasem stało się Jego autentyczną pasją życiową. Jest aktywnym, wieloletnim członkiem Kolskiego Klubu Fotograficznego „FAKT“ im. Prof. dr Tadeusza Cypriana. Prezentował już z powodzeniem swoje prace na indywidualnej wystawie autorskiej „Nadwarciańskie pejzaże”, uczestniczył w wielu prezentacjach klubowych. Zdjęcia publikował w albumie: „Powiat kolski w obiektywie”, w „Katalogu zbiorów Muzeum Technik Ceramicznych w Kole” oraz w periodyku „Poznaj Świat” i w folderze miasta Koła. Główne zainteresowania tematyczne to: akt, krajobraz, przyroda, portret i architektura. Nie obce jest mu doświadczenie filmowe, kiedy to przed laty realizował, na potrzeby lokalnej telewizji kablowej, cykl reportaży: „Pocztówki z wakacji”. Poza filmem i fotografią artysta ma szereg innych zainteresowań takich jak np. malarstwo i rzeźba, ale także sport i kultura fizyczna. Przez lata był organizatorem „Międzynarodowego Biegu Warciańskiego” i innych ponadregionalnych i Ogólnopolskich imprez sportowych. Z swoją działalność sportową został odznaczony „Złotym Krzyżem Zasługi”, a za działania na rzecz dzieci „Orderem Uśmiechu”.

"Jesienne pejzaże w wydaniu Ryszarda Lenartowicza mają swój indywidualny i niepowtarzalny charakter. Jak autor widzi i prezentuje je odbiorcy, mogą się Szanowni Państwo przekonać na bieżącej wystawie, do obejrzenia której serdecznie zapraszam w imieniu Autora i Organizatorów. Życzę miłych, estetycznych przeżyć i niezapomnianych wrażeń z obejrzenia prezentowanej ekspozycji."

A.W. KKF“FAKT“

wystawa czasowa | czas trwania: 19 października - 20 listopada 2016

wernisaż: 19 października 2016, środa, godz. 15.00
Organizatorzy:

Kolski Klub Fotograficzny "FAKT" im. prof. dr Tadeusza Cypriana

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.