X Konkurs Wiedzy Historycznej o Mieście Kole

W Zespole Szkół nr 1 odbył się finał miejski Konkursu Wiedzy Historycznej o Mieście Kole. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Koła oraz uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Organizatorami było nasze muzeum oraz  Urząd Miejski w Kole. Pytania konkursowe dotyczyły dziejów miasta od czasów najdawniejszych, aż po współczesność.

Ponieważ w tym roku obchodzimy  1050. rocznicę chrztu Polski  oraz 550. rocznicę klasztoru o. o. bernardynów w Kole pytania dotyczyły również i tych zagadnień. W klasyfikacji zespołowej najlepiej wypadli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Kole oraz reprezentanci Gimnazjum nr 3 im. Papieża Jana Pawła II w Kole zdobywając pamiątkowe puchary Burmistrza Miasta Koła Stanisława Maciaszka. Okolicznościowy puchar od burmistrza otrzymał także Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy za długoletnie uczestnictwo w tym konkursie.

Natomiast indywidualne wyniki X Konkursu Wiedzy Historycznej o Mieście Kole wyglądają następująco:

Gimnazja

• III miejsce - Oliwia Łukanowska Gimnazjum nr 2 w Kole
  • II miejsce - Nadia Madalińska Gimnazjum nr 3 w Kole
  • I miejsce - Jakub Jadczak Gimnazjum nr 2 w Kole

Szkoły Podstawowe

• III miejsce - Otylia Polewska SP nr 3
  • II miejsce - Paweł Grabowicz SP nr 1
  • I miejsce - Aleksander Felczyński SP nr 2

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy potwierdzające ich udział w konkursie, a laureaci i szkoły z największą ilością punktów, książki o tematyce historycznej ufundowane przez Muzeum Technik Ceramicznych w Kole.