Dzieje miasta związane są z osobami je zamieszkującymi.
Czasami związani są oni z miastem od chwili urodzenia, czasami to los sprowadza ich w dane miejsce, część tych osób pozostawia ślad w historii danego miejsca poprzez swoje działania. Tak, też było w przypadku 5 osób - Władysława Klimaszewskiego, Michała  Ostrowskiego, Władysława Krzyckiego, Stefana Grabowskiego i Michała Beksiaka, którzy w okresie dwudziestolecia międzywojennego pełnili funkcję Burmistrza i wpływali na miasto oraz jego mieszkańców.

Archiwum wystawa Portrety. Dzień Sztuki Kolskiej 2016

Portrety. Dzień Sztuki Kolskiej 2016

Dzień Sztuki Kolskiej, to impreza która od 5 lat pozwala na spotkanie ze sztuką, artystami i wykonawcami na ulicy naszego miasta w majową sobotę. Wystawa przedstawia portrety wykonane tego dnia w plenerowym studio fotograficznym.

W roku 2016 w studio portrety wykonywali: Olga Bejm, Olga Głowacka, Robert Andre, Bartłomiej Kończak, Wojtek Sobecki i to właśnie cześć z ich zdjęć zobaczymy na wystawie. Każde ze zdjęć prezentowane na wystawie sygnowane jest przez autora i wykonane tylko w jednej kopii. Po zakończeniu wystawy osoby uwiecznione na zdjęciach będą mogły je odkupić od klubu. Uzyskane w ten sposób pieniądze zostaną wykorzystane na potrzeby działalności statutowej klubu.

wystawa czasowa | czas trwania: 19 kwietnia 2017 - 31 maja 2017