Jesteś tutaj: Archiwum wystawa Pałac Raczyńskich w Rogalinie - poplenerowa wystawa fotograficzna

Pałac Raczyńskich w Rogalinie - poplenerowa wystawa fotograficzna

W listopadzie zeszłego roku odwiedziliśmy Pałac w Rogalinie,  aby pozwiedzać oraz oddać się naszej pasji jaką jest fotografowanie. Efekty tego pleneru można podziwiać na naszej wystawie prezentowanej w Muzeum Technik Ceramicznych w Kole od 20 grudnia 2017 r, do 18 lutego 2018 r.

Architektura, a szczególnie  architektura wnętrz  jest częstym tematem fotografujących.

Klimat, często niepowtarzalny, starych wnętrz przykuwa uwagę nie tylko swą formą, ale również atmosferą, która udziela się zwiedzającym.

Fotografowanie takich wnętrz z zachowaniem ich klimatu nie należy do zadań łatwych.

Wnętrza pałacu, galerii i wozowni w Rogalinie mają swój niepowtarzalny klimat. Stąd wzięła się inicjatywa w naszym klubie, aby jeden z plenerów fotograficznych poświęcić właśnie temu miejscu.

Pałac w Rogalinie został zbudowany w latach 1770 - 1776 przez Kazimierza Raczyńskiego pełniącego funkcję pisarza koronnego, a następnie starosty generalnego Wielkopolski i marszałka nadwornego koronnego na terenie okazałego parku, w którym można podziwiać kilkusetletnie dęby i inne bardzo ciekawe okazy drzew. Sama wieś Rogalin, sięga swymi początkami XIII w. Swą sławę zawdzięcza pięknemu położeniu, ciekawej historii i nienaruszonej kompozycji zespołu pałacowo-parkowego, głównej siedziby zasłużonego dla Polski rodu Raczyńskich.

Zdjęcia wnetrz pałacowych fotografowaliśmy w naturalnym oświetleniu zastanym bez użycia żadnego oświetlenia dodatkowego. Właściwe wykorzystanie jego walorów pozwala wydobyć plastykę wnętrza i oddać w sposób naturalny atmosferę każdego pomieszczenia. Wnętrza pałacowe są doskonale przygotowane do ekspozycji wszystkich eksponatów i dzieł malarstwa. Powozownia posiada bogate zasoby pojazdów zaprzęgowych używanych na różne okazje /dalekie podróże,  przejażdżki/ komfortowo wyposażonych i co ważne dziś, zachowanych w doskonałym stanie.

Propozycja naszego spaceru po pałacu w Rogalinie być może zainspiruje Państwa do odwiedzenia tego niezwykle ciekawego miejsca.

Zapraszamy do obejrzenia naszej ekspozycji.

wystawa czasowa | czas trwania: 20 grudnia 2017 - 18 luty 2018

wernisaż: 4 stycznia 2018 / czwartek, godz. 15.00
Organizatorzy: Kolski Klub Fotograficzny "FAKT" im. prof. dr Tadeusza Cypriana

Autorzy: Robert Puszczyk / Grzegorz Radziwiłowski / Adam Wilk / Ryszard Warszewski / Ryszard Lenartowicz