Zdzisław Beksiński  -  od fotografii do fotomontażu komputerowego

Wystawa ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. Tworzą ją czarno-białe fotografie z wczesnego okresu twórczości Zdzisława Beksińskiego, czyli lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX w., oraz komputerowe fotomontaże z dziesięciu ostatnich lat twórczości Artysty.

Więcej …

Samorządowa Instytucja Kultury
Miasta Koło

Jesteś tutaj:
Polska Wielkanoc - otwarcie wystawy

Polska Wielkanoc - otwarcie wystawy

Otwarcie wystawy "Polska Wielkanoc"

W dniu 21 marca o godz. 14.00 w siedzibie naszego muzeum otworzyliśmy nową wystawę "Polska Wielkanoc". Tego dnia po wystawie oprowadzała dr Barbara Chlebowska z Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi.

Wystawa składa się z dwóch części. Pierwsza ekspozycja obejmuje rzeźby artystów ludowych prezentujących tematyk Wielkanocną. Druga odnosi się do tradycji wielkanocnych i przedstawia rzeczy związane z obrzędami jak wózki kurcarzy, czy sikawki dyngusowe i palmy wielkanocne. Jednak główną atrakcją tej wystawy są pisanki pochodzące nie tylko z Polski, ale też z Lwowa i Huculszczyzny - obecnego pogranicza ukraińskiego. Wystawę można oglądać do 12 maja 2018 r.

____________________________________________________________________________

Kurator wystawy: dr. Barbara Chlebowska (Dział Wierzeń, Obrzędów i Folkloru - Muzeum Archologicznego i Etnograficznego w Łodzi)

Eksponaty wystawy „Polska Wielkanoc” pochodzą:
– Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi

– Muzeum w Łęczycy

– Muzeum Technik Ceramicznych w Kole

– Pani Teresy Brzoskiej

Pani Teresy Głowackiej

Copyright © Muzeum Technik Ceramicznych w Kole 2022

Template by Joomla Themes & Copywriter.