Jesteś tutaj: Archiwum wystawa Sulimczyk w obiektywie kkf fakt

Sulimczyk w obiektywie kkf fakt

Sulimczyk w obiektywie kkffakt

Sulimczyk, to kolejne przedstawienie prezentowane na deskach Miejskiego Domu Kultury. W teatralnej formie ujęta została historia pochowanego w kolskiej farze rycerza Jana Sulimczyka, syna Zawiszy Czarnego. Dzięki współpracy z reżyserem Dariuszem Matysiakiem Kolski Klub Fotograficzny FAKT mógł zorganizować warsztaty podczas próby generalnej. Zachęcamy do odwiedzenia siedziby Muzeum i poszukania znajomych twarzy na zdjęciach. Wystawa ta jest jedną kilku wystaw prezentowanych w ramacj Kolskich Spotkań z Fotografią 2018.

Tematyka warsztatów fotograficznych Kolskiego Klubu Fotograficznego „FAKT“ jest zróżnicowana. Podstawowym celem ich jest doskonalenie warsztatu twórczego uczestników i prezentacja pokłosia tych warsztatów  na wspólnych wystawach.

Fotografia teatralna stawia przed fotografującymi poważne wyzwania. Z jednej strony należy skoncentrować się na temacie sztuki i przedstawić jej fabułę w zwartej, czytelnej dla widza formie, z drugiej strony należy umiejętnie wykorzystać wszystkie uwarunkowania sceny do przedstawienia treści spektaklu poruszając się w ograniczeniach przestrzennych i świetlnych każdego przedstawienia. Spektakl „Sulimczyk“ w reżyserii Dariusza Matysiaka był doskonałą okazją do wypróbowania naszych sił w temacie: fotografia teatralna. Bogata scenografia, barwne i zróżnicowane kostiumy aktorów, sugestywna gra na scenie, były doskonałą okazją  do pokazania poprzez nasze obiektywy, tej ciekawej sztuki.

W warsztatach uczestniczyli: Olga Głowacka, Ryszard Lenartowicz, Zbigniew Rapusta, Jan Szabelski, Arkadiusz Gołębowski. Prace Adama Wilka pochodzą  z zestawu zdjęć dokumentujących próby zespołu. Warsztaty odbywały się w czasie próby generalnej i z niej pochodzą prezentowane na wystawie zdjęcia. Czy fotografującym udało się w pełni zamierzone przedsięwzięcie? Do oceny zapraszamy Państwa po obejrzeniu prezentowanej ekspozycji.

Sulimczyk w obiektywie kkffakt

Wystawa prezentowana w siedzibie Muzeum Technik Ceramicznych od 17 maja do 30 czerwca 2018 r.