Jesteś tutaj: Zapach zapamiętany - nowa wystawa w siedzibie muzeum

Zapach zapamiętany - nowa wystawa w siedzibie muzeum

Zapach zapamiętany

Wystawa została przygotowana z okazji jubileuszu 25-lecia pracy twórczej Beaty M. Orlikowskiej.

Jest to cykl prac, odwołujących się do zapachowych skojarzeń i wspomnień znanych ludzi ze świata kultury, sztuki i biznesu, których artystka zaprosiła do projektu wspólnie z dziennikarką Aleksandrą Pieterwas. Spisane i oprawione w ramy opowieści, stały się inspiracją do stworzenia porcelanowych dzieł. Powstało szesnaście dyptyków, pozostających w dialogu ze sobą i układających się w niezwykłą historię o tym, co w naszym życiu odegrało istotną rolę i nadal jest ważne. (więcej o wystawie)

Premiera wystawy miała miejsce w 2015 r., w warszawskiej galerii sztuki NEY Gallery & Print. Oprócz tego, jako jedyna wystawa plastyczna, uświetniła w 2016 r. obchody 750-lecia Koszalina, gdzie mieszka jej autorka.

Prezentacja wystawy w Muzeum Technik Ceramicznych w Kole została przygotowana we współpracy z Agencją Zegart.

Wernisaż wystawy 7 lutego 2019 godz. 18.00

Katalog wystawy