Dawne fotografie artystyczne utrwalone na kruchym papierze przyciągają uwagę dzisiejszego odbiorcy, posługującego się przecież już cyfrowymi nośnikami. Co powoduje, że pomimo upływu ponad stu lat obrazy te nadal pozostają czymś więcej niż tylko odbiciem minionej rzeczywistości? Dlaczego tak jest możemy się przekonać na wystawie prezentującej dwór w Krzykosach uwieczniony na fotografiach Zygmunta Grudzińskiego. Ekspozycja jest czynna w kolskim Muzeum Technik Ceramicznych od 20 października 2023 r. do 31 stycznia 2024 r. Kuratorem wystawy jest Robert Andre.

Więcej …

Samorządowa Instytucja Kultury
Miasta Koło

Jesteś tutaj:
Archiwum wystawa Jesienne inspiracje - autorska wystawa fotograficzna

Jesienne inspiracje - autorska wystawa fotograficzna

Tegoroczny festiwal potrwa od 10 do 30 października 2016 roku, w tym czasie w 37 miejscowościach naszego województwa, odbędzie się ok. 80 wystaw, spotkań i warsztatów fotograficznych podczas których swoją twórczość zaprezentuje indywidualnie 32 artystów, a w pokazach zbiorowych uczestniczyć będzie ponad 350 twórców. Do współorganizacji zostały zaproszone wielkopolskie instytucje kultury, organizacje pozarządowe, twórcy indywidualni i grupy twórcze. Partnerzy na podstawie własnych autonomicznych decyzji, samodzielnie w podanym terminie zrealizują własne projekty fotograficzne – konkursy, wystawy, warsztaty. Patronat nad Festiwalem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

W trzeciej edycji festiwalu wspólnie z Kolskim Klubem Fotograficznym "FAKT" pokażemy wystawę pt. „Jesienne inspiracje” Ryszarda Lenartowicza.

 

 

Ryszard Lenartowicz to dojrzały twórca, który w świadomy sposób interpretuje otaczający go świat. Fotografuje od lat dziecinnych. Zainteresowanie to z czasem stało się Jego autentyczną pasją życiową. Jest aktywnym, wieloletnim członkiem Kolskiego Klubu Fotograficznego „FAKT“ im. Prof. dr Tadeusza Cypriana. Prezentował już z powodzeniem swoje prace na indywidualnej wystawie autorskiej „Nadwarciańskie pejzaże”, uczestniczył w wielu prezentacjach klubowych. Zdjęcia publikował w albumie: „Powiat kolski w obiektywie”, w „Katalogu zbiorów Muzeum Technik Ceramicznych w Kole” oraz w periodyku „Poznaj Świat” i w folderze miasta Koła. Główne zainteresowania tematyczne to: akt, krajobraz, przyroda, portret i architektura. Nie obce jest mu doświadczenie filmowe, kiedy to przed laty realizował, na potrzeby lokalnej telewizji kablowej, cykl reportaży: „Pocztówki z wakacji”. Poza filmem i fotografią artysta ma szereg innych zainteresowań takich jak np. malarstwo i rzeźba, ale także sport i kultura fizyczna. Przez lata był organizatorem „Międzynarodowego Biegu Warciańskiego” i innych ponadregionalnych i Ogólnopolskich imprez sportowych. Z swoją działalność sportową został odznaczony „Złotym Krzyżem Zasługi”, a za działania na rzecz dzieci „Orderem Uśmiechu”.


"Jesienne pejzaże w wydaniu Ryszarda Lenartowicza mają swój indywidualny i niepowtarzalny charakter. Jak autor widzi i prezentuje je odbiorcy, mogą się Szanowni Państwo przekonać na bieżącej wystawie, do obejrzenia której serdecznie zapraszam w imieniu Autora i Organizatorów. Życzę miłych, estetycznych przeżyć i niezapomnianych wrażeń z obejrzenia prezentowanej ekspozycji."

A.W. KKF“FAKT“

_____________________________________________________________________________

wystawa czasowa | czas trwania: 19 października - 20 listopada 2016

wernisaż: 19 października 2016, środa, godz. 15.00
Organizatorzy:

Kolski Klub Fotograficzny "FAKT" im. prof. dr Tadeusza Cypriana

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Copyright © Muzeum Technik Ceramicznych w Kole 2024

Template by Joomla Themes & Copywriter.