Ferie w Muzeum

Ferie w muzeum

Tegoroczne Ferie w Muzeum już za nami. Uczestnikom z pewnością nie będzie brakowało miłych wspomnień.

W PIERWSZYM DNIU MUZEALNYCH PÓŁKOLONII - TWORZENIE WZORÓW WIELKANOCNYCH I POZNAWANIE BEZPIECZNYCH ZACHOWAŃ

20 lutego, w pierwszym dniu półkolonii zimowych "Ferie w Muzeum" zorganizowanych przez Muzeum Technik Ceramicznych, ich uczestnicy oprócz zajęć z tworzenia wzorów wielkanocnych, które prowadziła pani Teresa Brzoska spotkali się również z panią Beatą Biskupską z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kole oraz policjantami Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kole. W ramach spotkania „Bezpieczne Ferie 2018” przypomniano dzieciom jak należy bezpiecznie spędzać wolny czas, chronić się przed zachorowaniami - w szczególności grypowymi, gdzie się bawić, aby dni wolne od zajęć szkolnych upływały w sposób bezpieczny. Zwrócono uwagę na to, jak niebezpieczne mogą być zabawy w miejscach nam nieznanych, a w szczególności na zamarzniętych rzekach i zbiornikach wodnych. Policjanci poruszyli również inne ważne tematy dotyczące bezpieczeństwa podczas kontaktu z osobą „obcą”, sposobu zachowania się w przypadku napotkania agresywnego psa oraz właściwego zachowania w innych trudnych sytuacjach. Omówiono także zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Nie zabrakło również rozmowy o tym, że “odblaski” mogą ratować życie. Zdobyta wiedza przez dzieci została utrwalona przez profilaktyczny film, który wyświetlono uczestnikom muzealnych półkolonii. Wszystkim dzieciom wręczono kamizelki odblaskowe, aby były one zawsze widoczne i dzięki temu bezpieczne.

DRUGI DZIEŃ PÓŁKOLONII W MUZEUM - NA WYCIECZCE W GOSŁAWICACH

21 lutego w drugim dniu półkolonii zimowych "Ferie w Muzeum" organizowanych przez Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, ich uczestnicy wzięli udział w wycieczce do Muzeum Okręgowego w Gosławicach. Zwiedzili ekspozycje muzealne oraz wzięli udział w warsztatach z budowania grodów.

TRZECI DZIEŃ PÓŁKOLONII W MUZEUM

22 lutego uczestnicy dalej pracowali nad ozdobami wielkanocnymi i kwiatami pod okiem pani Teresy Brzoskiej.

OSTATNI DZIEŃ PÓŁKOLONII "FERIE W MUZEUM" NA WYCIECZCE W LICHENIU

23 lutego w ostatnim dniu zorganizowanych przez Muzeum Technik Ceramicznych półkolonii zimowych, uczestniczące w nich dzieci wzięły udział w wycieczce do Lichenia. Zwiedziły wystawy prezentujące dzieje Polski znajdujące się w Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego oraz zapoznały się z historią licheńskiego Sanktuarium Maryjnego również związaną z przeszłością naszego kraju.