Archiwum wystawa Ceramika spod znaku pingwina

Ceramika spod znaku pingwina

Piotr Śniegocki i Muzeum Technik Ceramicznych zapraszają na wystawę "Ceramika spod znaku pingwina"

Jak co roku na wakacyjnej wystawie zaprezentowane zostaną nieznane walory, wykonane w Zakładach Wyrobów Sanitarnych, ale nie będą to umywalki czy muszle sedesowe, no może nie do końca.

Wystawa Ceramika spod znaku pingwina Wystawa Ceramika spod znaku pingwina

W latach osiemdziesiątych zaczęto wykonywać na zamówienia przedmioty reklamowe ze szkliwionego porcelitu, a przy okazji powstawały całkiem prywatne wyroby. Kreatywność formierzy i modelarzy była tak duża, ze powstawało coraz więcej rożnego rodzaju przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych. Cześć była projektowana przez pracowników, a cześć odwzorowywana z istniejących już gotowych wyrobów. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną kufle, kubki, karafki, maski, figurki i wiele innych w miodowo czekoladowym szkliwie, ale również w kolorach szkliwienia sanitariatów.

Wystawa Ceramika spod znaku pingwina Wystawa Ceramika spod znaku pingwina Wystawa Ceramika spod znaku pingwina

Zapraszamy do odwiedzin, bo naprawdę będzie warto.

-----------------------------------------

Wystawa od 01.07. 2019 - 31.08.2019

Wernisaż 09.07.2019 godz. 17.00

Weekendowe zwiedzanie od 11.00 do 14.00 w dniu 07.07.2019 (niedziela) / 04.08.2019 (niedziela) / 1.09.2019 (niedziela)

Już w lipcu nowa wystawa. Piotr Śniegocki i Muzeum Technik Ceramicznych zapraszają na wystawę "Ceramika z pod znaku pingwina"
Jak co roku na wakacyjnej wystawie zaprezentowane zostaną nieznane  walory, wykonane  w Zakładach Wyrobów Sanitarnych, ale nie będą to umywalki czy muszle sedesowe, no może nie do końca.
W latach osiemdziesiątych zaczęto wykonywać na zamówienia przedmioty reklamowe ze szkliwionego porcelitu, a przy okazji powstawały całkiem prywatne wyroby. Kreatywność formierzy i modelarzy była tak duża, ze powstawało coraz więcej rożnego rodzaju przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych. Cześć była projektowana przez pracowników, a cześć odwzorowywana z istniejących już gotowych wyrobów. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną kufle, kubki, karafki, maski, figurki i wiele innych w miodowo czekoladowym szkliwie, ale również w kolorach szkliwiena sanitariatów. Zapraszamy do odwiedzin, bo naprawdę będzie warto.