Dzisiaj jest 29 marca 2015 r. Imieniny obchodzą: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Komunikat

Uprzejmie informujemy, że w związku z organizacją stałej wystawy kolskiego fajansu na poddaszu Ratusza, zlikwidowana jest ekspozycja stała w budynku przy u. M. Kajki 44. O otwarciu wystawy w Ratuszu poinformujemy w stosownym czasie. Za utrudnienia przepraszamy.

 

Wykład w Klubie Seniora

W dniu 19 lutego 2015 r. na zaproszenie Pani Aleksandry Jabłońskiej, prezes Stowarzyszenia Klub Seniora „Trzecia Zmiana” gościł dr Krzysztof Witkowski, dyrektor kolskiego muzeum, który opowiadał o historii kolskiego klasztoru OO. Bernardynów.

Więcej…

 

Półkolonie zimowe w muzeum dobiegły końca

Jak co roku kolskie Muzeum zorganizowało zimowy wypoczynek dla dzieci uczęszczających do kolskich szkół. Jak na Muzeum przystało, część zajęć związana była z muzealnictwem i historią, ale w taki sposób, aby uczyć przez zabawę.

Więcej…

 

Kwiatków, nieznany świat sprzed tysięcy lat

Najciekawsze eksponaty odkryte na stanowisku archeologicznym Kwiatków 11 podziwiać można od dziś na wystawie czasowej w kolskim Muzeum Technik Ceramicznych, zatytułowanej "Kwiatków 11 - nieznany świat sprzed tysięcy lat", a prezentującej fotografie oraz najlepiej zachowane znaleziska. Lata badań dały przekrój kultur archeologicznych, od paleolitu do wczesnego średniowiecza. Ekspozycję  artefaktów wzbogaca zainscenizowany na piętrze instytucji pochówek wczesnośredniowieczny.

Więcej…

 

Nabór dzieci na półkolonie zimowe „Ferie w Muzeum” (nabór zakończony)

Nabór dzieci klas II-VI szkół podstawowych na półkolonie zimowe „Ferie w Muzeum”, które trwać będą od 16.02 do 19.02.2015 r.

Dzieci uczęszczające do szkół, których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Koło zapraszamy do udziału w zimowych półkoloniach organizowanych przez muzeum.

W zajęciach mogą wziąć udział uczniowie klas II – VI szkół podstawowych (do których to klas uczęszczają w roku szkolnym 2014/2015)

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Więcej…

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 24
Nowa wystawa

Kwiatków 11 -
- nieznany świat
sprzed tysięcy lat

od 20 stycznia 2015 r.
do 31 marca 2015 r.

Obiekt miesiąca

Talerzyk

Talerzyk, fajans,
Zakład Fajansu w Kole,
mal. H. Teodorowicz,
1964 r., średn. 19 cm

Wspierają nas