Dzisiaj jest 21 grudnia 2014 r. Imieniny obchodzą: Jan, Honorata, Tomasz

Życzenia świąteczne

Nominacja do Nagrody Głównej WTK

W dniu 6 grudnia 2014 roku w Sali Concordia Design w Poznaniu odbył się Sejmik Wielkopolskich Regionalistów. Wydarzenie to było częścią Dni Wielkopolski, które upamiętniły 96 rocznicę zwołania Polskiego Sejmu Dzielnicowego w Poznaniu, a odbywających się pod hasłem „Tu zaczyna się Polska”. Podczas spotkania regionalistów z całej Wielkopolski ogłoszono nominacje i wręczono Nagrodę Główną Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego za rok 2014.

Więcej…

 

Konkurs historyczny

W dniu 4 grudnia 2014 r. w gościnnych progach Szkoły Podstawowej Nr 4 w Kole, odbył się X Konkurs Wiedzy Historycznej o Mieście Kole. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta Koła, w tym również uczeń gimnazjum ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Bartłomiej Gębka, który zdobył II miejsce w kategorii gimnazjów.

Więcej…

 

Promocja „Rocznika Kolskiego”

W dniu 26 listopada 2014 r. odbyła się promocja siódmego numeru „Rocznika Kolskiego”. W czasopiśmie zaszły poważne zmiany mające na celu uczynić z niego periodyk naukowy. Powołano radę programową w skład której weszły uznane autorytety naukowe, zamieszczono streszczenia artykułów w języku angielskim, publikacja jest recenzowana.

Więcej…

 

Odbyła się promocja nowej książki „Zakony i zgromadzenia zakonne – ich dzieje, rola i znaczenie”

W dniu 27 października  w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kole odbyła się oficjalna promocja książki  „Zakony i zgromadzenia zakonne na Ziemi Kolskiej – ich dzieje, rola  i znaczenie”, która jest pokłosiem sesji  naukowej jaka odbyła się w naszym mieście 6 maja br.

Więcej…

 

Zapraszamy na promocję nowej publikacji o dziejach ziemi kolskiej

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Kole, Burmistrz Miasta Koła, Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole oraz Dyrektor Muzeum Technik Ceramicznych w Kole zapraszają wszystkich zainteresowanych dziejami Ziemi Kolskiej na promocję książki pt.: Zakony i zgromadzenia zakonne na Ziemi Kolskiej, pod redakcją K. Witkowskiego, która odbędzie się 27.10.2014 r. o godz. 16.30 w Czytelni PiMBP w Kole, ul. Kolejowa 19.

Więcej…

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 23
Nowa wystawa

Ferrari w kieszeni -
- wystawa modeli aut
ze zbiorów Pana Ryszarda Warszewskiego

od 23 września 2014 r.
do 31 grudnia 2014 r.

Obiekt miesiąca

Talerz

Talerz zdobiony
logo Kopalni Soli
"Kłodawa" w Kłodawie,
szablon i malowanie
ręczne,
Zakład Fajansu w Kole,
śednica 24 cm, 1986 r.

Wspierają nas