Dzisiaj jest 31 października 2014 r. Imieniny obchodzą: Łukasz, Urban, August

Odbyła się promocja nowej książki „Zakony i zgromadzenia zakonne – ich dzieje, rola i znaczenie”

W dniu 27 października  w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kole odbyła się oficjalna promocja książki  „Zakony i zgromadzenia zakonne na Ziemi Kolskiej – ich dzieje, rola  i znaczenie”, która jest pokłosiem sesji  naukowej jaka odbyła się w naszym mieście 6 maja br.

Więcej…

 

Zapraszamy na promocję nowej publikacji o dziejach ziemi kolskiej

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Kole, Burmistrz Miasta Koła, Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole oraz Dyrektor Muzeum Technik Ceramicznych w Kole zapraszają wszystkich zainteresowanych dziejami Ziemi Kolskiej na promocję książki pt.: Zakony i zgromadzenia zakonne na Ziemi Kolskiej, pod redakcją K. Witkowskiego, która odbędzie się 27.10.2014 r. o godz. 16.30 w Czytelni PiMBP w Kole, ul. Kolejowa 19.

Więcej…

 

Znani oraz zapomniani kolanie na kartach słownika biograficznego

Półtora roku temu rozpoczęły się prace, których finałem jest wydanie "Kolskiego Słownika Biograficznego". To pierwsza tego typu obszerna publikacja, w której znalazło się 179 biogramów osób działających obecnie lub w przeszłości w określonych sferach życia naszego miasta.

Więcej…

 

Konferencja „Sybir i Sybiracy – byliśmy tam”

Konferencję, która odbyła się w dniu 17 września 2014 r. zorganizowali: przewodnicząca Rady Miejskiej i burmistrz miasta, prezes koła terenowego Związku Sybiraków w Kole oraz dyrektor Muzeum Technik Ceramicznych. W programie konferencji był m.in. cykl referatów, Wiesława Sitowskiego o jubileuszu związku, dra hab. Piotra Gołdyna o Sybirakach we współczesnych podręcznikach do historii, dra Krzysztofa Witkowskiego o zsyłkach jako formach kary w dziejach Rosji, Tomasza Nuszkiewicza o Sybirakach z Koła i okolic.

Więcej…

 

Klub Gier Historycznych

Muzeum Technik Ceramicznych w Kole zaprasza uczniów klas III-VI szkół podstawowych do uczestnictwa w Klubie Gier Historycznych. Zapisy do dnia 22 września 2014 r.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 23
Nowa wystawa

Ferrari w kieszeni -
- wystawa modeli aut
ze zbiorów Pana Ryszarda Warszewskiego

od 23 września 2014 r.
do 31 grudnia 2014 r.

Obiekt miesiąca

Popielniczka

Fajansowa maselniczka
w formie beczułki
z pokrywką grzybkami (dekoracja plastyczna),
Fabryka Fajansu Czesława Freudenreicha,
wys. 7 cm, średnica 11 cm
(MTC/K/AR/668)

Wspierają nas