Samorządowa Instytucja Kultury
Miasta Koło

Jesteś tutaj:

Z ogromnym smutkiem i poczuciem wielkiej straty

żegnamy

Wieńczysław Oblizajek

Ś. P.

WIEŃCZYSŁAWA OBLIZAJKA

Starostę Kolskiego w latach 1998 – 2018

Wiceprzewodniczącego Rady

Muzeum Technik Ceramicznych w Kole

Zasłużonego dla rozwoju kolskiego muzeum

i ochrony dziedzictwa Ziemi Kolskiej

Serdeczne wyrazy głębokiego współczucia

składamy Ojcu oraz Synom z rodzinami.

 

Dyrektor Muzeum Technik Ceramicznych w Kole

Tomasz Nuszkiewicz wraz z pracownikami muzeum

Ferie w Muzeum

Ferie w Muzeum - Zima 2019

Muzeum Technik Ceramicznych w Kole zaprasza najmłodszych mieszkańców naszego miasta do spędzenia zbliżających się ferii zimowych na zajęciach muzealnych.

Więcej…

"MAMY NIEPODLEGŁĄ!" W KOLSKIM MUZEUM

Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości, a przede wszystkim Stulecia Odzyskania Niepodległości, Muzeum Technik Ceramicznych w Kole zaprasza do udziału w akcji społecznej "Mamy Niepodległą!". Polega ona na radosnym świętowaniu rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. oraz dzielenia się tą radością z bliskimi i znajomymi poprzez wysłanie symbolicznej kartki pocztowej. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

- "Zachęcamy do wspólnego świętowania. Każdy kto zgłosi się do muzeum dostanie okolicznościową kartkę pocztową nawiązującą do Polskiej Deklaracji Niepodległości ogłaszającej światu odrodzenie Polski i zawierającą życzenia z okazji dnia niepodległości. Będzie to naprawdę oryginalna pamiątka" - mówi dyrektor kolskiego muzeum Tomasz Nuszkiewicz. Zgłoszenia są przyjmowane na skrzynkę: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dzięki akcji, w której już po raz trzeci uczestniczy Muzeum Technik Ceramicznych utrwalana i wzmacniana jest w świadomości społecznej data 11  listopada jako dnia obchodów święta narodowego. Upowszechnia się także nowoczesny patriotyzm poprzez radosną i atrakcyjną formę obchodzenia święta niepodległości. Przedsięwzięcie ma na celu promowanie działań społecznych, które uruchamiają pozytywną energię społeczną. "Mamy Niepodległą!" ma również wpływ na pielęgnowanie tożsamości oraz kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich w społecznościach lokalnych. Przede wszystkim chodzi jednak o wysłanie życzeń i wywołanie uśmiechu na twarzach ich odbiorców w stulecie niepodległości.

4 Wielkopolski Festiwal Fotografii - Koło

4 Wielkopolski Festiwal Fotografii - kalendarium wydarzeń w Kole

To już czwarta edycja festiwalu fotografii, a druga w której udział bierze Muzeum.

Poprzez obecność w kilkudziesięciu miejscach w regionie Festiwal skutecznie realizuje cel popularyzowania fotografii jako kluczowego elementu współczesnej kultury wizualnej, zachęcając i inspirując do działania kolejne osoby. W ramach tegorocznej edycji wspólnie z Kolskim Klubem Fotograficznym "FAKT" organizujemy: Przegląd portfolio oraz wystawę fotografii Tadeusza Cypriana.

Więcej…

Kolski fajans na międzynarodowych targach w Warszawie

Copyright © Muzeum Technik Ceramicznych w Kole 2019

Template by Joomla Themes & Copywriter.