"Magiczny Lechistan" to wystawa składająca się z dwudziestu dwu obrazów, przede wszystkim z cyklu pod tym samym tytułem, ale także z kilku dzieł z wcześniejszych cykli, m.in. Moja Sarmacja i innych.

Więcej …

Samorządowa Instytucja Kultury
Miasta Koło

Jesteś tutaj:

Zapraszamy 10 lutego na zajęcia plastyczne - upominki walentynkowe

Muzeum Technik Ceramicznych i Klub LOK "Kolska Starówka" serdecznie zapraszają dzieci w wieku od 8 do 13 lat na zajęcia plastyczne tworzenia upominków walentynkowych prowadzone przez Panią Teresę Brzoską.

Termin: 10. 02. 2023 (piątek) godz. 10

Miejsce: Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, ul. Michała Kajki 44

Zapisy: do 8.02.2023 tel. 572 641 432

Magiczny Lechistan - wystawa malarstwa Dariusza Kalety

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy w dniu 24 stycznia - wtorek - o godzinie 16:00 w siedzibie Muzeum.

"Magiczny Lechistan" to wystawa składająca się z dwudziestu dwu obrazów autorstwa Dariusza Kalety, przede wszystkim z cyklu pod tym samym tytułem, ale także z kilku dzieł z wcześniejszych cykli, m.in. Moja Sarmacja i innych. Więcej...

Wystawie towarzyszy ekspozycja militariów z kolekcji Pana Adama Urbaniaka.

Wystawa jest czynna do 25 marca 2023 r.

Plakat wystawy Magiczny Lechistan

Wesołych, zdrowych Świąt i szczęśliwego nowego roku!

Życzenia Świąteczne -  Boże Narodzenie 2022 - WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2023 ROKU ŻYCZĄ DYREKTOR I PRACOWNICY MUZEUM TECHNIK CERAMICZNYCH W KOLE

Burmistrzowie miasta Koła w okresie międzywojennym

Dzieje miasta związane są z osobami je zamieszkującymi.

Czasami związani są oni z miastem od chwili urodzenia, czasami to los sprowadza ich w dane miejsce, część tych osób pozostawia ślad w historii danego miejsca poprzez swoje działania. Tak, też było w przypadku 5 osób - Władysława Klimaszewskiego, Michała  Ostrowskiego, Władysława Krzyckiego, Stefana Grabowskiego i Michała Beksiaka, którzy w okresie dwudziestolecia międzywojennego pełnili funkcję Burmistrza i wpływali na miasto oraz jego mieszkańców.

Do 10 listopada można obejrzeć w naszej siedzibie wystawę prezentujące ich sylwetki oraz artykuły i zdjęcia. Wystawa stanowi część projektu jaki w tym roku realizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą. W ramach projektu powstała publikacja pod takim samym tytułem jak wystawa oraz strona internetowa kolscybohaterowie.pl, a w przestrzeni miasta w miejscach związanych z bohaterami wystawy umieszczone zostały tabliczki.

Zadanie publiczne o tytule: Burmistrzowie miasta Koła w okresie międzywojennym współfinansowane jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Nowa wystawa w naszej siedzibie.

Wystawa przygotowana specjalnie na rocznicę lokacji dokonanej przez króla Kazimierza Wielkiego prezentująca odkrycia dwóch sezonów wykopalisk archeologicznych prowadzonych na zamku w Kole w sierpniu 2019 r. i we wrześniu 2020 r. przez zespół naukowców z łódzkiej Pracowni Archeologicznej „Trecento” we współpracy z Instytutem Archeologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Przedsięwzięciem kierowali dr Tomasz Olszacki i prof. Artur Różański. Prace wspomagał wiceprzewodniczący rady kolskiego muzeum Piotr Śniegocki. Badania finansował Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Więcej

Copyright © Muzeum Technik Ceramicznych w Kole 2023

Template by Joomla Themes & Copywriter.