Samorządowa Instytucja Kultury
Miasta Koło

Jesteś tutaj:

Wystawy czasowe

Plan wystaw czasowych na 2013 rok:

  • styczeń – Okruchy historii – kolski fajans okolicznościowy;
  • luty-marzec – Fotografia dzikiej przyrody. Wystawa ze zbiorów BBC Wildlife Magazine oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie;
  • kwiecień-czerwiec – Barwy średniowiecza – stroje i przedmioty z epoki. Wystawa ze zbiorów firmy „Spes Medieval Market”;
  • lipiec-wrzesień – Ceramika polska w zbiorach Muzeum Technik Ceramicznych w Kole;
  • październik – grudzień – Wystawa modeli kartonowych ze zbiorów osób prywatnych.

 

Zapach zapamiętany

Zapach zapamiętany

Z każdym wspomnieniem związany jest zapach.

Jest tym jednym, jedynym, tylko jednemu wspomnieniu przypisanym. ZAPACH. Pojawia się wraz z pierwszym haustem powietrza, którym zachłystujemy się w chwili narodzin. Odtąd oddychamy zapachami, zapachy towarzyszą nam przez całe życie. Niektóre zapisują się niezwykle mocno w naszej pamięci. Stają się niewidzialnym kodem, który każdy z nas nosi w sobie. Są kodem-kluczem do tej części naszej duszy, gdzie przechowujemy wspomnienia.

Więcej…

Tadeusz Cyprian - Fotografie

Tadeusz Cyprian - Fotografie

Prezentowane na wystawie fotografie autorstw profesora Tadeusza Cypriana pochodzą z zbiorów Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie, Muzeum Narodowego we Wrocławiu i Muzeum Sztuki w Łodzi. Wybrane przez kuratora Adama Sobotę nie tylko przeniosą nas na początek XX wieku, ale zabiorą w podróż zarówno po Europie jaki i historii fotografii. Wystawa prezentowana jest w ramach 4 Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki, którego tegoroczna edycja ma zakończenie w Kole i związana jest z 40-leciem Kolskiego Klubu Fotograficznego "FAKT". którego patronem jest Tadeusz Cyprian.

Ekspozycję można oglądać w siedzibie Muzeum do 15 listopada 2018 r., a w dniu 30 października o godz. 11.00 po wystawie oprowadzać będzie sam kurator - Adam Sobota.

Więcej…

Copyright © Muzeum Technik Ceramicznych w Kole 2019

Template by Joomla Themes & Copywriter.