"Magiczny Lechistan" to wystawa składająca się z dwudziestu dwu obrazów, przede wszystkim z cyklu pod tym samym tytułem, ale także z kilku dzieł z wcześniejszych cykli, m.in. Moja Sarmacja i innych.

Więcej …

Samorządowa Instytucja Kultury
Miasta Koło

Jesteś tutaj:

Rocznik Kolski nr 4

Nowy numer "Rocznika Kolskiego" już w sprzedaży. Cena 25,00 zł.

Rocznik Kolski

Spotkanie opłatkowe Kółka muzealnego

W dniu 20 grudnia 2011 r. odbyło się w muzeum spotkanie opłatkowe Kółka muzealnego. Oprócz podopiecznych w spotkaniu wzięli udział: opiekun kółka Pan Bartłomiej Grzanka oraz dyrektor Krzysztof Witkowski. Dzieci przygotowały małą niespodziankę przynosząc ze sobą potrawy wigilijne. W miłej i serdecznej atmosferze wszyscy złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia.

Więcej…

VII Konkurs Wiedzy Historycznej

W dniu 16 grudnia br. odbył się w Szkole Podstawowej Nr 1 VII Konkurs Wiedzy Historycznej o Mieście Kole. W konkursie brali udział uczniowie ze szkół podstawowych oraz gimnazjów, których organem prowadzącym jest Gmina Miejska w Kole. Reprezentowany był również Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kole. Konkurs organizowany jest przez Muzeum Technik Ceramicznych w Kole oraz Urząd Miejski w Kole. Uczniów klasyfikowano w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjów.

Więcej…

Nowa sygnatura kolskiej fabryki

Kolski kolekcjoner Pan Piotr Śniegocki zwrócił uwagę na nieopublikowany dotychczas znak kolskiej wytwórni, który odkrył na potłuczonych fragmentach naczyń znajdujących się wokół willi Czesława Freudenreicha. Po kwerendzie muzealnej okazało się, że kolskie muzeum posiada obiekty o takiej samej sygnaturze, jedynie w jednym przypadku bez kropki obok litery „F”. Wydaje się, biorąc pod uwagę, że jeden obiekt wydatowany jest na 1909 rok, iż omawianą sygnaturę należy odnieść do okresu kiedy fabryką kierowali wspólnie synowie Augusta: Czesław i Stefan. Chodzi tu o lata 1904 do ok. 1914 roku. Później kiedy fabrykę objął samodzielnie Czesław, wprowadził już powszechnie, nieco zmienione, oznaczenie wykorzystujące trójkąt z literą ”F”.

Sygnatura

Wielkie ssaki już w muzeum - otwarcie wystawy

W dniu 21 października 2011 r., w kolskim muzeum, odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej: "Wielkie ssaki epoki lodowcowej", która to ekspozycja pochodzi ze zbiorów Polskiej Akademii Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie.

Więcej…

Copyright © Muzeum Technik Ceramicznych w Kole 2023

Template by Joomla Themes & Copywriter.