Dawne fotografie artystyczne utrwalone na kruchym papierze przyciągają uwagę dzisiejszego odbiorcy, posługującego się przecież już cyfrowymi nośnikami. Co powoduje, że pomimo upływu ponad stu lat obrazy te nadal pozostają czymś więcej niż tylko odbiciem minionej rzeczywistości? Dlaczego tak jest możemy się przekonać na wystawie prezentującej dwór w Krzykosach uwieczniony na fotografiach Zygmunta Grudzińskiego. Ekspozycja jest czynna w kolskim Muzeum Technik Ceramicznych od 20 października 2023 r. do 31 stycznia 2024 r. Kuratorem wystawy jest Robert Andre.

Więcej …

Samorządowa Instytucja Kultury
Miasta Koło

Jesteś tutaj:

Unikatowy dar dla Muzeum

To drugi walor jaki przekazał Pan Andrzej Wasilewski znany Warszawski kolekcjoner naszemu Muzeum. Piękny talerz głęboki sygnowany wyciskiem FREUDENREICH datowany na około 1860 rok. Zdobienie na wzór Angielski, szeroki kwiatowy szlaczek w niebieskim kolorze, w środku kalkomania przedstawiająca scenkę rodzajową w czarnym kolorze.

Więcej…

Życzenia Świąteczne

DAWNE KOLSKIE WIDOKÓWKI TRAFIŁY DO MUZEUM

DAWNE KOLSKIE WIDOKÓWKI TRAFIŁY DO MUZEUM

Dzięki propozycji burmistrza Krzysztofa Witkowskiego i decyzji Rady Miejskiej, dawne widokówki naszego miasta powiększyły zasoby Muzeum Technik Ceramicznych. Gromadzona i nabywana w kraju i zagranicą przez kilkanaście lat przez Pana Roberta Krysztofowicza kolekcja 197 pocztówek została zakupiona za dotację celową dla muzeum z budżetu miasta.

Więcej…

Burmistrz Miasta Koła ogłasza konkurs

Burmistrz Miasta Koła ogłasza konkurs na stanowisko Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Kole.

Pobierz pdf

80 rocznica zamordowania Czesława i Krystyny Freudenreichów przez hitlerowców

Krystyna i Czesław Freudenreich - 80 rocznica

W nocy z 13 na 14 października 1939 r. Czesława i Krystynę aresztowano i osadzono w konińskim więzieniu, a 10 listopada bez wyroku sądowego zostali rozstrzelani w grupie około 56 skazańców.

W zachowanym dokumencie z 1940 r - pismo z Wydziału III SD w Poznaniu. Czytamy w nim "Freundenreich podczas przesłuchań określił się jawnie jako Polak. Rozstrzelana córka określała się jako Strzelczyni". Za swoją działalność społeczną oboje znajdowali się na hitlerowskiej czarnej liście.

Więcej…

Copyright © Muzeum Technik Ceramicznych w Kole 2023

Template by Joomla Themes & Copywriter.