Samorządowa Instytucja Kultury
Miasta Koło

Jesteś tutaj:

Kolejna wystawa w muzeum

Nasze muzeum zaprasza na wystawę "Powstanie Styczniowe 1863 - 1864" ze zbiorów Małgorzaty i Adama Urbaniaków.

Więcej…

Nowa wystawa już w przyszłym tygodniu

Zakończyliśmy w naszym muzeum ekspozycję wystawy "Szopki polskie" ze zbiorów Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Obecnie trwają przygotowania do otwarcia kolejnej wystawy czasowej poświęconej Powstaniu Styczniowemu, która pochodzi ze zbiorów poznańskich kolekcjonerów Małgorzaty i Adama Urbaniaków.

Więcej…

Zwiedzali Koło

Rocznica Powstania Styczniowego 1863 r. była dla kilkudziesięciu członków konińskiego oddziału PTTK okazją do zorganizowania wycieczki do naszego miasta.

Więcej…

Zapraszamy od 28 grudnia

Uprzejmie informujemy, że w dniach 24, 25, 26 i 27 grudnia 2015 r. Muzeum Technik Ceramicznych w Kole będzie nieczynne w związku ze Świętami Bożego Narodzenia. Zapraszamy do zwiedzania naszego muzeum od poniedziałku 28 grudnia.

Wystawa szopek

W naszym muzeum czynna jest wystawa szopek. Wszystkich serdecznie zapraszamy do jej zwiedzania. W ramach tej ekspozycji naszym gościem była dr Barbara Chlebowska - kustosz Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi, z którego zbiorów pochodzą eksponaty na wystawie w kolskim muzeum. Pani kustosz zapoznała uczestników wernisażu z historią szopek oraz charakterystyką różnych ich rodzajów m.in. szopek krakowskich, ludowych oraz tradycji kolędniczych.

Copyright © Muzeum Technik Ceramicznych w Kole 2018

Template by Joomla Themes & Copywriter.