Samorządowa Instytucja Kultury
Miasta Koło

Jesteś tutaj:

Zmarł doktor Józef Mujta

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o stracie wieloletniego Dyrektora Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, wybitnego nauczyciela, historyka, autora wielu publikacji o dziejach naszego miasta i Ziemi Kolskiej, działacza kulturalnego i społecznego Ś.P. DOKTORA JÓZEFA STANISŁAWA MUJTY.

Więcej…

Wystawa szopek bożonarodzeniowych

Muzeum Technik Ceramicznych w Kole zaprasza na  wystawę szopek bożonarodzeniowych.

Więcej…

Kolejna wystawa

Po udostępnieniu na poddaszu ratusza stałej wystawy kolskiej ceramiki i zakończeniu cieszącej się dużym zainteresowaniem wystawy czasowej "Świat według Kieślowskiego. Dekalog" w naszym muzeum trwają przygotowania do otwarcia kolejnej wystawy "Szopki polskie" ze zbiorów Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Do zwiedzania nowej wystawy  zapraszamy już w przyszłym tygodniu.

Prof. Jerzy Sadowski zwiedził wystawę kolskiej ceramiki

Jednym z ostatnio zwiedzających wystawę stałą naszego muzeum "Fajans kolski - formy, dekoracje, techniki zdobnicze", która nosi imię Czesława Freudenreicha był Honorowy Obywatel Miasta Koła, znany krakowski kardiochirurg prof. Jerzy Sadowski. W zwiedzaniu towarzyszył mu Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek - wiceprzewodniczący Rady Muzeum Technik Ceramicznych w Kole.

Więcej…

Fundusze przeznaczane są na wystawy

Muzeum Technik Ceramicznych w Kole uprzejmie informuje, że doniesienia prasowe o rzekomym wykorzystaniu na inne cele środków przeznaczonych na organizację wystaw nie odpowiadają rzeczywistości. Wszystkie środki otrzymywane przez Muzeum z budżetu miasta Koła, jak również przekazywane przez sponsorów i ofiarodawców są przeznaczane zgodnie ze wskazanymi celami.

Więcej…

Copyright © Muzeum Technik Ceramicznych w Kole 2018

Template by Joomla Themes & Copywriter.