Zdzisław Beksiński  -  od fotografii do fotomontażu komputerowego

Wystawa ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. Tworzą ją czarno-białe fotografie z wczesnego okresu twórczości Zdzisława Beksińskiego, czyli lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX w., oraz komputerowe fotomontaże z dziesięciu ostatnich lat twórczości Artysty.

Więcej …

Samorządowa Instytucja Kultury
Miasta Koło

Jesteś tutaj:

Kolejna wystawa

Po udostępnieniu na poddaszu ratusza stałej wystawy kolskiej ceramiki i zakończeniu cieszącej się dużym zainteresowaniem wystawy czasowej "Świat według Kieślowskiego. Dekalog" w naszym muzeum trwają przygotowania do otwarcia kolejnej wystawy "Szopki polskie" ze zbiorów Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Do zwiedzania nowej wystawy  zapraszamy już w przyszłym tygodniu.

Prof. Jerzy Sadowski zwiedził wystawę kolskiej ceramiki

Jednym z ostatnio zwiedzających wystawę stałą naszego muzeum "Fajans kolski - formy, dekoracje, techniki zdobnicze", która nosi imię Czesława Freudenreicha był Honorowy Obywatel Miasta Koła, znany krakowski kardiochirurg prof. Jerzy Sadowski. W zwiedzaniu towarzyszył mu Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek - wiceprzewodniczący Rady Muzeum Technik Ceramicznych w Kole.

Więcej…

Fundusze przeznaczane są na wystawy

Muzeum Technik Ceramicznych w Kole uprzejmie informuje, że doniesienia prasowe o rzekomym wykorzystaniu na inne cele środków przeznaczonych na organizację wystaw nie odpowiadają rzeczywistości. Wszystkie środki otrzymywane przez Muzeum z budżetu miasta Koła, jak również przekazywane przez sponsorów i ofiarodawców są przeznaczane zgodnie ze wskazanymi celami.

Więcej…

Zwiedzanie stałej wystawy kolskiej ceramiki

Z uwagi na duże zainteresowanie zwiedzaniem stałej wystawy Muzeum Technik Ceramicznych "Fajans kolski - formy, dekoracje, techniki zdobnicze" im. Czesława Freudenreicha uprzejmie informujemy, że jest to możliwe od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16. Natomiast w soboty w godz. od 10 do 14 po uprzednim zgłoszeniu zamiaru zwiedzania pod numerem tel. 63 27 21 559. Jest to spowodowane koniecznością wcześniejszego otwarcia przez pracowników urzędu miejskiego budynku kolskiego ratusza, w którym mieści się wystawa. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Święto Niepodległości

W dniu Święta Niepodległości grafika Katarzyny Bakuły, która powstała w ramach akcji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku wysyłania kartek pocztowych i e-kartek z życzeniami z okazji tego święta narodowego.

Więcej…

Copyright © Muzeum Technik Ceramicznych w Kole 2022

Template by Joomla Themes & Copywriter.