"Magiczny Lechistan" to wystawa składająca się z dwudziestu dwu obrazów, przede wszystkim z cyklu pod tym samym tytułem, ale także z kilku dzieł z wcześniejszych cykli, m.in. Moja Sarmacja i innych.

Więcej …

Samorządowa Instytucja Kultury
Miasta Koło

Jesteś tutaj:

Zwiedzali Koło

Rocznica Powstania Styczniowego 1863 r. była dla kilkudziesięciu członków konińskiego oddziału PTTK okazją do zorganizowania wycieczki do naszego miasta.

Więcej…

Zapraszamy od 28 grudnia

Uprzejmie informujemy, że w dniach 24, 25, 26 i 27 grudnia 2015 r. Muzeum Technik Ceramicznych w Kole będzie nieczynne w związku ze Świętami Bożego Narodzenia. Zapraszamy do zwiedzania naszego muzeum od poniedziałku 28 grudnia.

Wystawa szopek

W naszym muzeum czynna jest wystawa szopek. Wszystkich serdecznie zapraszamy do jej zwiedzania. W ramach tej ekspozycji naszym gościem była dr Barbara Chlebowska - kustosz Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi, z którego zbiorów pochodzą eksponaty na wystawie w kolskim muzeum. Pani kustosz zapoznała uczestników wernisażu z historią szopek oraz charakterystyką różnych ich rodzajów m.in. szopek krakowskich, ludowych oraz tradycji kolędniczych.

Zmarł doktor Józef Mujta

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o stracie wieloletniego Dyrektora Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, wybitnego nauczyciela, historyka, autora wielu publikacji o dziejach naszego miasta i Ziemi Kolskiej, działacza kulturalnego i społecznego Ś.P. DOKTORA JÓZEFA STANISŁAWA MUJTY.

Więcej…

Wystawa szopek bożonarodzeniowych

Muzeum Technik Ceramicznych w Kole zaprasza na  wystawę szopek bożonarodzeniowych.

Więcej…

Copyright © Muzeum Technik Ceramicznych w Kole 2023

Template by Joomla Themes & Copywriter.