Dawne fotografie artystyczne utrwalone na kruchym papierze przyciągają uwagę dzisiejszego odbiorcy, posługującego się przecież już cyfrowymi nośnikami. Co powoduje, że pomimo upływu ponad stu lat obrazy te nadal pozostają czymś więcej niż tylko odbiciem minionej rzeczywistości? Dlaczego tak jest możemy się przekonać na wystawie prezentującej dwór w Krzykosach uwieczniony na fotografiach Zygmunta Grudzińskiego. Ekspozycja jest czynna w kolskim Muzeum Technik Ceramicznych od 20 października 2023 r. do 31 stycznia 2024 r. Kuratorem wystawy jest Robert Andre.

Więcej …

Samorządowa Instytucja Kultury
Miasta Koło

Jesteś tutaj:
.Dwór Krzykosy w fotografii Zygmunta Grudzińskiego.

Dwór Krzykosy w fotografii Zygmunta Grudzińskiego

Dawne fotografie artystyczne utrwalone na kruchym papierze przyciągają uwagę dzisiejszego odbiorcy, posługującego się przecież już cyfrowymi nośnikami. Co powoduje, że pomimo upływu ponad stu lat obrazy te nadal pozostają czymś więcej niż tylko odbiciem minionej...

Więcej...

Muzeum Technik Ceramicznych w Kole

Barwa i broń.

Broń i barwa. Militaria od X do XX wieku.

Barwa i broń - Militaria od X do XX wieku. Z prywatnych zbiorów Adama i Małgorzaty Urbaniaków z Poznania. Kolekcja zaprezentowana na wystawie, to ciekawe zbiory sięgające czasów średniowiecza przez XVII i XVIII wiek, powstania narodowe, I wojnę światową, do II wojny światowej.

Więcej…

Unieważnienie przetargu

Unieważnienie przetargu pn. „PRZEBUDOWA I ADAPTACJA ZABYTKOWEJ WILLI TZW. "SEJMIK" NA SIEDZIBĘ MUZEUM TECHNIK CERAMICZNYCH W KOLE."

W KOŁO CERAMIKI

Inspiracją dla powstania tegorocznej wakacyjnej ekspozycji stał się projekt odtworzenia ceramicznej figurki Wenus na podstawie formy pochodzącej z kolskich Zakładów Wyrobów Sanitarnych znalezionej i zachowanej przez Piotra Śniegockiego, wiceprzewodniczącego Rady Muzeum. Zabiegi polegające na zrekonstruowaniu dzieła w całości należą do niezwykle rzadkich i nie byłyby możliwe bez współpracy z Pracownią Konserwacji i Restauracji Ceramiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wejdź na stronę www.wkoloceramiki.pl i zobacz jak nowoczesna technika pomaga w przywróceniu ceramicznych dzieł sztuki.

W kuchni mojej babci

W kuchni mojej babci - wystawa przedmiotów codziennego użytku wyprodukowanych w kolskiej fabryce fajansu w latach 1945 -1962 w Muzeum Technik Ceramicznych od 9 lipca do 1 września 2018 r.

W tym roku zapraszamy do kuchni naszych babć. Nowa wystawa prezentować będzie przedmioty codziennego użytku wyprodukowane w kolskiej fabryce fajansu w latach 1945 - 1962.

Więcej…

Portrety powszednie / niepowszednie

Portret powszedni - wystawa w MTC - Kolskie Spotkania z Fotografią

Wystawa portret powszedni prezentowana jest w ramach Kolskich Spotkań z Fotografią 2018. Portrety w wielkim formacie powstały w oparciu tradycyjną technikę - aparaty miechowe formatu 13x18 cm i 18x24 cm, lecz na negatywie używanym powszechnie do innego rodzaju zdjęć. Aby zrobić takie zdjęcie potrzeba czasu na wybranie miejsca, kadrowanie, pomiar światła, ustawienie ostrości, zamknięcie migawki, wyciągnięcie matówki, ustawienie czasu, włożenie kasety, wysunięcie szybra, ekspozycja, zamknięcie szybra. Tutaj nie można się spieszyć. Każdy nawet najdrobniejszy błąd w tym złożonym procesie niemal zawsze powoduje fiasko przedsięwzięcia.

Więcej…

Copyright © Muzeum Technik Ceramicznych w Kole 2024

Template by Joomla Themes & Copywriter.