Zdzisław Beksiński  -  od fotografii do fotomontażu komputerowego

Wystawa ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. Tworzą ją czarno-białe fotografie z wczesnego okresu twórczości Zdzisława Beksińskiego, czyli lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX w., oraz komputerowe fotomontaże z dziesięciu ostatnich lat twórczości Artysty.

Zbiory Dział artystyczny

Dział artystyczny

ArtystycznyDział artystyczny Muzeum Technik Ceramicznych jest najliczniejszym – liczy 1840 eksponatów. Gros z nich stanowią wyroby ceramiczne, głównie produkcji kolskiej fabryki fajansu ze wszystkich okresów jej funkcjonowania, ale także egzemplarze wyrobów innych zakładów: między innymi w Ćmielowie, Pacykowie, Bolesławcu czy Włocławku. Prócz zbioru ceramiki w dziale tym zgromadzono także pewną ilość obrazów olejnych autorstwa: Grażyny Kulig, Marii Krauze, M. Kołaty, Anny Gąski, Katarzyny Chmielewskiej, Zbigniewa Biernata oraz 17 akwareli autorstwa Tadeusza Osińskiego, przedstawiających zabytki ziemi kolskiej.