Indianie w muzeum

Od 14 września 2010 r. oglądać można wystawę poświęconą historii i kulturze Indian Ameryki Północnej i Południowej. Ekspozycja pochodzi ze zbiorów prywatnych Zdzisława Wszołka "Ranoresa" - indianisty.

Podziwiać możemy piękne stroje, broń, biżuterię, ceramikę i wiele innych egzotycznych eksponatów. Atrakcją otwarcia wystawy był pokaz tańców indiańskich do których zaproszeni zostali przybyli do muzuem goście. Co roku staramy się "podróżować" po kontynentach i prezentować, przynajmniej raz w roku, tradycję jakiegoś regionu świata. Tym razem sprowadziliśmy Indian i ich niezwykle barwny folklor oraz tradycję - powiedział Krzysztof Witkowski, dyrektor muzeum.

Wystawa czynna będzie do 27 grudnia 2010 r. Serdecznie zapraszamy.