VI Konkurs wiedzy historycznej o mieście Kole rozstrzygnięty

Dnia 15 grudnia w Szkole Podstawowej nr 5 odbyła się szósta edycja Konkursu wiedzy historycznej o mieście Kole, organizowanego przez Muzeum Technik Ceramicznych i Urząd Miejski w Kole. W konkursie wzięli udział uczniowie kolskich szkół podstawowych i gimnazjów.

Z uwagi na 70. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej część konkursowych pytań dotyczyła tematu represji Związku Radzieckiego w stosunku do powojennych mieszkańców powiatu kolskiego. W jury oprócz pracowników muzeum zasiedli Pani Monika Ciesielska, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego oraz Pan Wiesław Sitowski, Prezes Koła Terenowego Związku Sybiraków w Kole. W kategorii gimnazjów zwyciężył Jakub Nykiel z Gimnazjum nr 2, drugie miejsce zajął Kamil Czukowicz z Gimnazjum nr 3, trzecie Dominik Tarnas z Gimnazjum nr 2. W kategorii szkół podstawowych najlepsza okazała się Milena Frątczak ze Szkoły Podstawowej nr 4, drugie miejsce zajęła Magdalena Kroszczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 3, trzecie Justyna Kotarska ze Szkoły Podstawowej nr 4. W klasyfikacji łącznej zwyciężyły Gimnazjum nr 2 oraz Szkoła Podstawowa nr 4. Wszyscy uczestnicy oraz opiekunowie otrzymali dyplomy, a zwycięzcy nagrody rzeczowe.

Poziom wiedzy uczestników wyraźnie wzrasta z roku na rok – zauważa Krzysztof Witkowski, dyrektor Muzeum Technik Ceramicznych – chciałbym serdecznie podziękować dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 5, Panu Markowi Kujawie za ciepłą gościnę, oraz wszystkim uczniom i ich opiekunom za udział w konkursie, dzięki któremu dzieci i młodzież mają szansę poszerzyć swą wiedzę o rodzinnym mieście.