Dawne fotografie artystyczne utrwalone na kruchym papierze przyciągają uwagę dzisiejszego odbiorcy, posługującego się przecież już cyfrowymi nośnikami. Co powoduje, że pomimo upływu ponad stu lat obrazy te nadal pozostają czymś więcej niż tylko odbiciem minionej rzeczywistości? Dlaczego tak jest możemy się przekonać na wystawie prezentującej dwór w Krzykosach uwieczniony na fotografiach Zygmunta Grudzińskiego. Ekspozycja jest czynna w kolskim Muzeum Technik Ceramicznych od 20 października 2023 r. do 31 stycznia 2024 r. Kuratorem wystawy jest Robert Andre.

Więcej …

Samorządowa Instytucja Kultury
Miasta Koło

Jesteś tutaj:
Prace naukowo-badawcze

Prace naukowo-badawcze

Badania archeologiczne:

  • 1975-1982 r. - współudział w badaniach archeologicznych prowadzonych przez Muzeum Okręgowe w Koninie na terenie zamku kolskiego
  • 1983 r. - archeologiczne badania powierzchniowe (odkrycie kilkunastu stanowisk z epoki brązu i okresu rzymskiego)
  • 1985 i 1987 r. - badania archeologiczne w Okoleńcu, gm. Kłodawa (cmentarzysko kultury pomorskiej i kultury przeworskiej)
  • 1986-1987 r. - badania archeologiczne na Starym rynku w Kole, przy północnej ścianie ratusza
  • 2000 r. - badania archeologiczne na terenie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Kole, ul. Bogumiła (odkrycie cmentarzyska z epoki brązu V w. p.n.e.)
  • 2006 r. - badania archeologiczne na terenie wsi Straszków, gm. Kościelec. Odkryto cmentarzysko kultury łużyckiej z X w. p.n.e.

Badania historyczne:

Badania historyczne, w przeszłości i obecnie, koncentrują się w głównej mierze, na dziejach Ziemi Kolskiej. Efektem są liczne publikacje na ten temat.

 

Zdjęcia z wykopalisk w Straszkowie w 2006 r.

Copyright © Muzeum Technik Ceramicznych w Kole 2024

Template by Joomla Themes & Copywriter.