W samym sercu Paryża, na wyspie św. Ludwika, na brzegu Sekwany mieści się założona w 1838 r. Biblioteka Polska. Jej twórcy, emigranci po powstaniu listopadowym 1830 r. skupieni w Towarzystwie Historyczno-Literackim, w tym m.in. Adam książę Czartoryski, Karol Sienkiewicz, Julian Ursyn Niemcewicz, Adam Mickiewicz pragnęli stworzyć bibliotekę gromadzącą polskie piśmiennictwo narodowe, ośrodek intelektualny dla emigrantów oraz archiwum dokumentujące życie polskiej emigracji na francuskiej ziemi. Z czasem biblioteka zaczęła gromadzić także obiekty muzealne, dziś zebrane w Muzeum Adama Mickiewicza oraz Saloniku Fryderyka Chopina, jak również obrazy i rzeźby autorstwa Polaków tworzących w Paryżu. Wystawa opowiada o tym wyjątkowym miejscu, które w okresie zaborów i po II wojnie światowej przed długie lata było prawdziwą „wyspą wolności”.

Półkolonie letnie i zimowe

Muzeum organizuje co roku letnie i zimowe półkolonie dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych, których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Koło.

Półkolonie trwają 4 dni, podczas których dzieci uczestniczą w warsztatach artystycznych w siedzibie muzeum oraz dwóch wycieczkach. Udział w półkoloniach jest bezpłatny.

Półkolonie letnie - Lato w Muzeum 2017

W trakcie których dzieci poznały podstawy języka migowego, tworzyły kwiaty z bibuły pod okiem pani Teresy Brzoskiej, oraz zwiedziły Muzeum Pałac Raczyńskich w Rogalinie i Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Półkolonie zimowe - Ferie w Muzeum 2018

W trakcie których dzieci tworzyły ozdoby wielkanocne pod okiem pani Teresy Brzoskiej, oraz zwiedziły Muzeum Okregowe w Koninie (Gosławice) i uczestniczyły w warsztatach budowania grodów i Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego w Licheniu Starym.

Aby nie przegapić informacji o naborze uczestników zachęcamy do odwiedzania naszej strony oraz polubienia i obserwowania naszego profilu na facebook.