Wystawa Pasja i Talent - artystyczny charakter fajansu

Tegoroczna wystawa poświęcona jest trzem nieżyjącym już malarkom, które z biegiem lat tworzyły wzory kolskiego fajansu.

Ceramika dekoracyjna, bo takim był fajans, opierał się głównie na wzorach ludowych. Dlatego też w powojennej fabryce zatrudniano twórców ludowych, którzy nie tylko projektowali, wykonywali własne prace, ale i uczyli młodzież technik zdobienia wyrobów. Zdobione w ten sposób wyroby są niepowtarzalne.

Półkolonie letnie i zimowe

Muzeum organizuje co roku letnie i zimowe półkolonie dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych, których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Koło.

Półkolonie trwają 4 dni, podczas których dzieci uczestniczą w warsztatach artystycznych w siedzibie muzeum oraz dwóch wycieczkach. Udział w półkoloniach jest bezpłatny.

Półkolonie letnie - Lato w Muzeum 2017

W trakcie których dzieci poznały podstawy języka migowego, tworzyły kwiaty z bibuły pod okiem pani Teresy Brzoskiej, oraz zwiedziły Muzeum Pałac Raczyńskich w Rogalinie i Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Półkolonie zimowe - Ferie w Muzeum 2018

W trakcie których dzieci tworzyły ozdoby wielkanocne pod okiem pani Teresy Brzoskiej, oraz zwiedziły Muzeum Okregowe w Koninie (Gosławice) i uczestniczyły w warsztatach budowania grodów i Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego w Licheniu Starym.

Aby nie przegapić informacji o naborze uczestników zachęcamy do odwiedzania naszej strony oraz polubienia i obserwowania naszego profilu na facebook.