Lekcje muzealne

LekcjeMiejsce zajęć: Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, 62-600 Koło, ul. Kajki 44 lub szkoła

Prowadzący zajęcia: pracownicy muzeum

Tematyka:

1. Style architektoniczne na przykładzie zabytków ziemi kolskiej - klasy IV - VI szkoły podstawowej gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne,
  2. Czy  muzeum   to   tylko  miejsce  gdzie  trzeba  zachowywać  się cicho i poważnie?  - klasy I -VI szkoły podstawowej, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne,
  3. Lokacje miast w średniowieczu na  przykładzie  Koła - gimnazja  oraz  szkoły  ponadgimnazjalne,
  4. Tradycje kolskiej ceramiki - klasy I - VI szkoły podstawowej oraz gimnazja,
  5. Historia i zabytki  kolskiego  klasztoru  oo. Bernardynów - szkoły  podstawowe,  gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne,
  6. Jak to z Kołem było ? - przedszkola, szkoły podstawowe,
  7. Powstanie Wielkopolskie – szkoły podstawowe, gimnazja,
  8. Edmund Czapliński - pisarz i burmistrz Dąbia n. Nerem - szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne,
  9. Święty Mikołaj - prawda i legenda - przedszkola, szkoły podstawowe,
  10. Święci karmelitańscy jako patroni kłodawskiego klasztoru - szkoły ponadgimnazjalne,
  11. Koło w średniowieczu - szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne,
  12. Z archeologią przez miasto - szkoły podstawowe, gimnazja,
  13. Pokarmelitański zespół klasztorny w Kłodawie – historia i zabytki - gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne,
  14. Żydzi w Kole do końca XVIII wieku - gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne.
  15. Zwyczaje bożonarodzeniowe i noworoczne w okresie staropolskim - szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne

Ze względów organizacyjnych prosimy zgłaszać udział w  zajęciach  przynajmniej z tygodniowym wyprzedzeniem.

Kontakt: (63) 27-21-559  lub osobiście.

Cena jednej lekcji: 10 zł.