Zdzisław Beksiński  -  od fotografii do fotomontażu komputerowego

Wystawa ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. Tworzą ją czarno-białe fotografie z wczesnego okresu twórczości Zdzisława Beksińskiego, czyli lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX w., oraz komputerowe fotomontaże z dziesięciu ostatnich lat twórczości Artysty.

Obejrzyj dokument z treścią przywileju lokacyjnego miasta Koła

Dzięki uprzejmości Archiwum Głównego Akt Dawnych w Warszawie,  prezentujemy, niepublikowany dotychczas wizerunek dokumentu z treścią przywileju lokacyjnego miasta Koła.

Dokument pergaminowy nr 3550 ze zbiorów Archiwum Głównego Akt Dawnych w Warszawie.

Dyplom wystawiony przez księżną Annę sochaczewską w dniu 22 września 1477 r. Na prośbę mieszczanina kolskiego Marcina Ostrka księżna potwierdza dokument lokacyjny miasta Koła wystawiony 18 lipca 1362 r. przez Kazimierza Wielkiego.