Kolejne Warsztaty Zdobienia Ceramiki za nami

W dniu 1 czerwca 2012 r. odbyła się VIII edycja Warsztatów Zdobienia Ceramiki organizowanych przez Muzeum Technik Ceramicznych w Kole. Impreza skierowana jest do uczniów szkół, których organem prowadzącym jest Urząd Miejski w Kole. W tym roku motywem przewodnim warsztatów była rocznica nadania Kołu praw miejskich. Uczestnicy zapoznali się z przykładami ceramiki okolicznościowej wytwarzanej w kolskich Zakładach Fajansu (np. patery z wizerunkami herbu miejskiego na 600 – lecie miasta, czy z widokami ratusza i ruin zamku). Drugim motywem były prezentowane aktualnie na wystawie czasowej w MTC motyle świata. Niekiedy oba motywy zostały przez dzieci sprytnie połączone. Tegoroczna edycja warsztatów zawierała w sobie element rywalizacji – wyłoniono najlepsze prace. I tak w kategorii dzieci młodszych najlepsza okazała się Oliwia Wróblewska ze Szkoły Podstawowej nr 2, w kategorii młodzieżowej – Edyta Simińska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. Uczestnicy warsztatów oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki – gadżety MTC, zatrzymali również pomalowane przez siebie naczynia jako pamiątkę.