Zdzisław Beksiński  -  od fotografii do fotomontażu komputerowego

Wystawa ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. Tworzą ją czarno-białe fotografie z wczesnego okresu twórczości Zdzisława Beksińskiego, czyli lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX w., oraz komputerowe fotomontaże z dziesięciu ostatnich lat twórczości Artysty.

Otwarcie nowej wystawy czasowej

W dniu 19 stycznia br. odbył się wernisaż nowej wystawy prezentującej kulturę i historię kraju kwitnącej wiśni - "Piękno na co dzień – japońskie stroje, przedmioty użytkowe i broń". Ekspozycja pochodzi ze zbiorów Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Gościem specjalnym uroczystości była Pani Barbara Chlebowska, adiunkt łódzkiego muzeum – autorka scenariusza wystawy, która oprowadziła gości po ekspozycji. Wystawę podziwiać można do 15 marca br.