Konkurs Wiedzy Historycznej o Mieście Kole

W dniu 11 grudnia 2009 r. w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się V Konkurs Wiedzy Historycznej o Mieście Kole organizowany przez Muzeum Technik Ceramicznych w Kole wspólnie z Urzędem Miejskim.

Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i miejskiego. W etapie miejskim wzięło udział po trzech uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów, w tym z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 30 pytań o różnej konstrukcji.

W kategorii szkół podstawowych trzy pierwsze miejsca zajęli:

1. Jakub Nykiel
  2. Justyna Kotarska
  3. Dominik Tarnas

W kategorii gimnazjów:

1. Mateusz Sochacki
  2. Oliwia Pniewska
  3. Jan Tomczyk

Z rąk Pani Ewy Bedlechowicz, Wiceburmistrza Miasta Koła wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy dyplomy oraz nagrody. Pani Burmistrz pogratulowała uczniom wiedzy oraz podziękowała opiekunom za trud włożony w przygotowanie uczniów do współzawodnictwa.

Szkoła, która drużynowo zwyciężyła w danej kategorii otrzymała Puchar Burmistrza Miasta Koła oraz książkę do szkolnej Biblioteki. W kategorii gimnazjów zwyciężyło Gimnazjum nr 2, w kategorii szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 4.