Nagrody i wyróżnienia

Działalność merytoryczna kolskiej placówki muzealnej wielokrotnie spotkała się z pozytywnym oddźwiękiem środowisk muzealnych, czego efektem są przyznane instytucji nagrody i wyróżnienia. Na zdjęciach poniżej laureaci konkursu IZABELLA 2007 wraz z gospodarzem uroczystości Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego, moment odbioru wyróżnienia w 2011 r., w konkursie "IZABELLA 2010" oraz wspólne zdjęcie z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego tuż po odbiorze nagrody w konkursie IZABELLA 2012.

Sybilla 1998

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na Najciekawsze Wydarzenie Muzealne Roku SYBILLA. Rok 1998

Izabella 2006

Wyróżnienie w konkursie Wielkopolskie Przedsięwzięcie Muzealne IZABELLA 2006 w kategorii "Działalność edukacyjna, promocyjna i marketingowa" za Kółko Muzealne przy Muzeum Technik Ceramicznych w Kole. Konkurs organizowany jest pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego przez Oddział Wielkopolski Stowarzyszenia Związek Muzeów Polskich.

Izabella 2007

Trzecia nagroda w konkursie Wielkopolskie Przedsięwzięcie Muzealne IZABELLA 2007 w kategorii "Działalność wydawnicza" za monografię: “Najdawniejsze dzieje Koła”. Konkurs organizowany jest pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego przez Oddział Wielkopolski Stowarzyszenia Związek Muzeów Polskich.

Izabella 2010

Wyróżnienie w Konkursie na Wielkopolskie Wydarzenie Muzealne Roku IZABELLA 2010 w kategorii "Działalność wydawnicza" za "Katalog Zbiorów Muzeum Technik Ceramicznych w Kole". Konkurs organizowany jest pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego przez Fundację Muzeów Wielkopolskich i Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Izabella

II Nagroda w Konkursie na Wielkopolskie Wydarzenie Muzealne Roku
IZABELLA 2012 w kategorii "Wydawnictwa"
za "Królewskie miasto Koło. Studia w 650. rocznicę lokacji miasta",
pod red. prof. Izabeli Skierskiej.
Konkurs organizowany jest pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego
przez Fundację Muzeów Wielkopolskich i Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Nagroda główna WTK 2014

Nominacja do Nagrody Głównej Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego w 2014 r.