Nominacja do Nagrody Głównej WTK

W dniu 6 grudnia 2014 roku w Sali Concordia Design w Poznaniu odbył się Sejmik Wielkopolskich Regionalistów. Wydarzenie to było częścią Dni Wielkopolski, które upamiętniły 96 rocznicę zwołania Polskiego Sejmu Dzielnicowego w Poznaniu, a odbywających się pod hasłem „Tu zaczyna się Polska”. Podczas spotkania regionalistów z całej Wielkopolski ogłoszono nominacje i wręczono Nagrodę Główną Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego za rok 2014.

Wśród nominowanych znalazło się także Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, jako instytucja aktywnie działająca na polu regionalistyki, poprzez badania i publikacje naukowe jak również edukację regionalistyczną. Nagrodę główną i statuetkę Pegaza otrzymał Marian Pilot, pisarz rodem z Ziemi Ostrzeszowskiej uhonorowany między innymi Nagrodą Nike w 2011 r.