Samorządowa Instytucja Kultury
Miasta Koło

Jesteś tutaj: Konkurs historyczny

Konkurs historyczny

Uczestnicy, organizatorzy i laureaci X Konkursu wiedzy historycznej o mieście Kole.

 

Uczestnicy, organizatorzy i laureaci IX Konkursu wiedzy historycznej o mieście Kole.

 

Uczestnicy, organizatorzy i laureaci VIII Konkursu wiedzy historycznej o mieście Kole.

 

Uczestnicy, laureaci oraz organizatorzy VII Konkursu Wiedzy Historycznej o mieście Kole.

 

Konkurs Od 2005 r. muzeum organizuje wspólnie z Urzędem Miejskim Konkurs Wiedzy Historycznej o Mieście Kole. Składa się on z dwóch etapów: szkolnego i miejskiego. W etapie szkolnym każda ze szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu miasta Koła typuje po trzech uczestników do etapu miejskiego. Podczas etapu miejskiego dzieci rozwiązują test o różnej konstrukcji pytań.

Nagrody rozdawane są w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjów. Szkoła, która zwycięża drużynowo w każdej z dwóch kategorii, otrzymuje Puchar Burmistrza Miasta Koła oraz nagrody.

Konkurs ma za zadanie pogłębić przywiązanie młodego pokolenia do ich “malej ojczyzny”, a także zachęcić do samodzielnego pogłębiania wiedzy na temat historii miasta Koła.

 

Wyniki X Konkursu wiedzy historycznej o mieście Kole

Zwycięzcami w kategorii szkół podstawowych zostali:

  • Jakub Kwiatkowski, Szkoła Podstawowa nr 1 – 23 pkt. – opiekun: Iwona Mucha
  • Jakub Jadczak, Szkoła Podstawowa nr 5 - 20 pkt. – opiekun: Jolanta Jadczak
  • Alicja Sołtysiak, Szkoła Podstawowa nr 1 – 19 pkt. (dogrywka) – opiekun: Iwona Mucha

W kategorii gimnazjów najlepsi byli:

  • Klaudia Andrzejewska, Gimnazjum Nr 3 – 19 pkt. – opiekun: Iwona Domańska
  • Bartłomiej Gębka, Gimnazjum przy SOSW – 18 pkt. -  opiekun: Wioletta Świder
  • Jakub Sychowiec, Gimnazjum Nr 2 – 17 pkt. - opiekun: Anna Płaczek

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

W klasyfikacji drużynowej w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa Nr 1, a w kategorii gimnazjów Gimnazjum Nr 2.

 

Wyniki IX Konkursu wiedzy historycznej o mieście Kole

Zwycięzcami w kategorii szkół podstawowych zostali:

  • Hubert Walczak, Szkoła Podstawowa nr 5 – 22 pkt. – opiekun: Jolanta Jadczak
  • Natalia Nowowiejska, Szkoła Podstawowa nr 3 - 19 pkt. – opiekun: Mirosława Rybicka
  • Nicole Gołdyn, Szkoła Podstawowa nr 2 – 18 pkt. – opiekun: Bogumiła Bartłomiejczak

W kategorii gimnazjów najlepsi byli:

  • Justyna Kotarska, Gimnazjum Nr 2 – 29 pkt. – opiekun: Anna Płaczek
  • Klaudia Andrzejewska, Gimnazjum Nr 3 – 24 pkt. -  opiekun: Iwona Domańska
  • Patrycja Walczak, Gimnazjum Nr 2 – 23 pkt. - opiekun: Anna Płaczek

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

W klasyfikacji drużynowej w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa Nr 3, a w kategorii gimnazjów Gimnazjum Nr 2.

 

Wyniki VIII Konkursu wiedzy historycznej o mieście Kole

Zwycięzcami w kategorii szkół podstawowych zostali:

  • Bartłomiej Gebka, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Kole - 18 pkt. - opiekun: Wioletta Świder
  • Dawid Łuczak, Szkoła Podstawowa Nr 4 - Dawid Łuczak - 17 pkt. - opiekunowie: Elżbieta Łuczak, Izabela Tomankiewicz
  • Jakub Sychowiec, Szkoła Podstawowa Nr 5 - 16 pkt. - opiekun: Jolanta Jadczak

Natomiast zwycięzcami w kategorii gimnazjów zostali

    Jakub Nykiel, Gimnazjum Nr 2 - 27,5 pkt. - opiekun: Anna Płaczek
  • Marta Jachnik, Gimnazjum Nr 3 - 25 pkt. - opiekun: Iwona Domańska
  • Dominik Tarnas, Gimnazjum Nr 2 - 22 pkt. - opiekun: Anna Płaczek

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

W klasyfikacji drużynowej w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa Nr 4, a w kategorii gimnazjów Gimnazjum Nr 2.

 

Wyniki VII Konkursu wiedzy historycznej o mieście Kole

W kategorii szkół podstawowych:

  • I miejsce: Dawid Nowowiejski (Szkoła Podstawowa nr 3) - 26 pkt. + 1 pkt. dogrywka - opiekun: Mirosława Rybicka
  • II miejsce: Patrycja Strzelińska (Szkoła Podstawowa nr 1) - 26 pkt. - opiekunowie: Monika Broda, Iwona Mucha
  • III miejsce: Klaudia Andrzejewska (Szkoła Podstawowa nr 2) - 23 pkt. - opiekun: Iwona Domańska

W kategorii gimnazjów:

  • I miejsce: Dominik Tarnas (Gimnazjum nr 2) - 27 pkt. - opiekun: Anna Płaczek
  • II miejsce: Jakub Nykiel (Gimnazjum  nr 2) - 26 pkt. - opiekun: Anna Płaczek
  • III miejsce: Kamil Czukowicz (Gimnazjum Nr 3) - 25 pkt. - opiekun: Iwona Domańska

Drużynowo zwyciężyły:

  • W kategorii szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 3 - 59 pkt. – opiekun: Mirosława Rybicka
  • W kategorii gimnazjów: Gimnazjum nr 2 - 65 pkt. - opiekun: Anna Płaczek

 

Wyniki VI Konkursu wiedzy historycznej o mieście Kole

W kategorii szkół podstawowych:

  • I miejsce: Milena Frątczak (Szkoła Podstawowa nr 4) - 19 pkt. - opiekunowie: Elżbieta Łuczak i Katarzyna Minikowska
  • II miejsce: Magdalena Kroszczyńska (Szkoła Podstawowa nr 3) - 18 pkt. + 1 dogrywka - opiekun: Mirosława Rybicka
  • III miejsce: Justyna Kotarska (Szkoła Podstawowa Nr 4) - 18 pkt. - opiekunowie: Elżbieta Łuczak i Katarzyna Minikowska

W kategorii gimnazjów:

  • I miejsce: Jakub Nykiel (Gimnazjum  nr 2) - 28 pkt. - opiekun: Anna Płaczek
  • II miejsce: Kamil Czukowicz (Gimnazjum Nr 3) - 25 pkt. - opiekun: Iwona Domańska
  • III miejsce: Dominik Tarnas (Gimnazjum nr 2) - 23 pkt. - opiekun: Anna Płaczek

Drużynowo zwyciężyły:

  • W kategorii szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 4 - 52 pkt. - opiekunowie: Elżbieta Łuczak i Katarzyna Minikowska
  • W kategorii gimnazjów: Gimnazjum nr 2 - 66 pkt. - opiekun: Anna Płaczek

 

Wyniki V Konkursu wiedzy historycznej o mieście Kole, który odbył się 11 grudnia 2009 r. w Szkole Podstawowej nr 4

W kategorii szkół podstawowych:

  • I miejsce: Jakub Nykiel - SP nr 5 - (26 pkt.) - Opiekun: Jolanta Jadczak
  • II miejsce: Justyna Kotarska - SP nr 4 - (25 pkt.) - Opiekunowie: Elżbieta Łuczak, Izabela Tomankiewicz
  • III miejsce: Dominik Tarnas - SP nr 5 - (23 pkt.)

W kategorii gimnazjów:

  • I miejsce: Mateusz Sochacki - Gimnazjum nr 2 - (24 pkt.) - Opiekun: Anna Płaczek
  • II miejsce: Oliwia Pniewska - Gimnazjum nr 1 - (23 pkt.) - Opiekun: Marek Kaftan
  • III miejsce: Jan Tomczyk - Gimnazjum nr 2 - (21 pkt.)

Puchary Burmistrza Miasta Koła zostały przyznane:

  • Szkole Podstawowej nr 4 - (51 pk.) - Opiekunowie: Elżbieta Łuczak, Izabela Tomankiewicz
  • Gimnazjum nr 2 - (62 pkt.) - Opiekun: Anna Płaczek

W imieniu organizatorów pragniemy podziękować uczniom za ich wysiłek, który wkładają w przygotowanie się do współzawodnictwa, jak również opiekunom, którzy znajdują czas na merytoryczną opiekę nad swoimi podopiecznymi.

Copyright © Muzeum Technik Ceramicznych w Kole 2017

Template by Joomla Themes & Copywriter.