Fundusze przeznaczane są na wystawy

Muzeum Technik Ceramicznych w Kole uprzejmie informuje, że doniesienia prasowe o rzekomym wykorzystaniu na inne cele środków przeznaczonych na organizację wystaw nie odpowiadają rzeczywistości. Wszystkie środki otrzymywane przez Muzeum z budżetu miasta Koła, jak również przekazywane przez sponsorów i ofiarodawców są przeznaczane zgodnie ze wskazanymi celami.

Dzięki temu Muzeum zorganizowało w październiku i listopadzie wystawę - "Świat według Kieślowskiego. Dekalog", która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających. Odwiedziło ją prawie pół tysiąca osób, w tym zdecydowaną większość stanowiła młodzież. Otrzymane fundusze pozwoliły także na zakończenie prac nad otwarciem przez nasze Muzeum stałej wystawy - "Fajans kolski - formy, dekoracje, techniki zdobnicze", która również odnotowuje wzrastającą liczbę zwiedzających. W grudniu Muzeum otworzy kolejną wystawę czasową - "Szopki polskie". Zapraszamy na nią zwłaszcza najmłodszych. Dziękujemy władzom miasta oraz osobom i instytucjom wspierającym Muzeum za przekazywane środki finansowe umożliwiające realizację zadań związanych z udostępnianiem i popularyzacją zbiorów własnych oraz prowadzeniem działalności wystawienniczej i edukacyjnej. Zapewniamy, że wszystkie fundusze są wykorzystywane zgodnie z ich przeznaczeniem.