Dawne fotografie artystyczne utrwalone na kruchym papierze przyciągają uwagę dzisiejszego odbiorcy, posługującego się przecież już cyfrowymi nośnikami. Co powoduje, że pomimo upływu ponad stu lat obrazy te nadal pozostają czymś więcej niż tylko odbiciem minionej rzeczywistości? Dlaczego tak jest możemy się przekonać na wystawie prezentującej dwór w Krzykosach uwieczniony na fotografiach Zygmunta Grudzińskiego. Ekspozycja jest czynna w kolskim Muzeum Technik Ceramicznych od 20 października 2023 r. do 31 stycznia 2024 r. Kuratorem wystawy jest Robert Andre.

Więcej …

Samorządowa Instytucja Kultury
Miasta Koło

Jesteś tutaj:
W muzeum powstają palmy wielkanocne

W muzeum powstają palmy wielkanocne

W naszym muzeum trwają warsztaty tworzenia ozdobnych, wielobarwnych palm wielkanocnych. Panie Teresa Brzoska i Małgorzata Kubiak cierpliwie i z uśmiechem pokazują dzieciom z kolskich szkół podstawowych jak z różnokolorowej bibuły i innych dostępnych materiałów można stworzyć przepiękne kwiaty do zdobienia palm.

Nasza najnowsza propozycja edukacyjna cieszy się dużym zainteresowaniem. W warsztatach uczestniczą trzy grupy uczniów. Ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza są uczniowie klas drugich i trzecich pod opieką pań Małgorzaty Śniegockiej, Anny Machowicz i Joanny Starosty, a ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Konarskiego dziewczynki z nauczycielką plastyki panią Elżbietą Olejniczak. Dzieci jak zwykle wykazały się niesamowitym zapałem, wyobraźnią i kreatywnością ucząc się nowych umiejętności zgodnych z polską regionalną tradycją. Wykonane przez nie dzieła ubarwią i urozmaicą ozdoby Niedzieli Palmowej.

Copyright © Muzeum Technik Ceramicznych w Kole 2024

Template by Joomla Themes & Copywriter.