W muzeum powstają palmy wielkanocne

W naszym muzeum trwają warsztaty tworzenia ozdobnych, wielobarwnych palm wielkanocnych. Panie Teresa Brzoska i Małgorzata Kubiak cierpliwie i z uśmiechem pokazują dzieciom z kolskich szkół podstawowych jak z różnokolorowej bibuły i innych dostępnych materiałów można stworzyć przepiękne kwiaty do zdobienia palm.

Nasza najnowsza propozycja edukacyjna cieszy się dużym zainteresowaniem. W warsztatach uczestniczą trzy grupy uczniów. Ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza są uczniowie klas drugich i trzecich pod opieką pań Małgorzaty Śniegockiej, Anny Machowicz i Joanny Starosty, a ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Konarskiego dziewczynki z nauczycielką plastyki panią Elżbietą Olejniczak. Dzieci jak zwykle wykazały się niesamowitym zapałem, wyobraźnią i kreatywnością ucząc się nowych umiejętności zgodnych z polską regionalną tradycją. Wykonane przez nie dzieła ubarwią i urozmaicą ozdoby Niedzieli Palmowej.